Не 3, як ви думали: скільки днів святкують Великдень в Україні
Великдень – найдавніше християнське свято, встановлене на честь Воскресіння Ісуса Христа. У церквах усього християнського світу Великдень має найвищий статус урочистості, а його святкування не обмежується одним днем.
Воскресіння Христове, як найбільше свято у році, охоплює 2 тижні в календарі: один підготовчий та один тиждень святкувань після дня Пасхи. 24 Канал детальніше розповідає про етапи святкування Великодня.
Дивіться також Українські традиції на Великдень: головні обряди та заборони свята
Скільки днів святкують Пасху
Тиждень після Великодня називають Світлим. У цей час вірянам дозволено їсти м'ясні та молочні продукти, немає традиційного для православної церкви посту у середу й п'ятницю.
Святкування Великодня триває 7 днів і має певну обрядовість на кожен день Світлої седмиці.
Наприклад, понеділок називають Поливаним, оскільки в звичай обливатися водою. З давніх-давен вважалося, що вода у Великодній понеділок стає цілющою та оздоровлює людей. Зараз такий український звичай зберігся здебільшого в західному регіоні України.
А четвер називається Навський Великдень, у цей день вшановують пам'ять померлих. Також віддають шану померлим у Радоницю – неділю після Великодня. У народі цей день також називають Проводи або Гробки.
У які дати святкуємо
У 2024 році Українська православна церква святкує Великдень 5 травня. Відповідно, святкування Світлого тижня триватиме до 12 травня.
Зауважте. Дата свята не є сталою і кожного конкретного року обчислюється за місячно-сонячним календарем. Великдень святкується в першу неділю після повного місяця, що настає не раніше дня умовного весняного рівнодення 21 березня. Детальніше про це ми писали тут.