Скільки українських бранців перебувають у російських СІЗО
У Росії суд не відпустив під домашній арешт 19-річного Павла Гриба. Хлопця влітку затримали співробітники російського ФСБ. Йому інкримінують тероризм. Таких, як Павло Гриб, у російських СІЗО вже близько 100. І це тільки за офіційними списками.
Українського бранця Павла Гриба Краснодарський суд вирішив залишити в СІЗО. Під домашній арешт не відпустили, бо нібито небезпечний. На засідання хлопця навіть не привозили. Включили скайпом. Батьки сина так і не побачили.
Читайте також: Над ним знущаються, – Клімкін вимагає лікарів до ув'язненого в РФ українця Гриба
"Хотілося, щоб відпустили, щоб син міг отримати якесь медичне забезпечення. Щоб нарешті міг ліки приймати. Але, на жаль, суд відмовив у зміні запобіжного заходу. І відмовив не тільки в цьому, а й відмовив у зустрічі матері з сином. А ми далі зі свого боку будемо добиватись скорішого звільнення сина", – сказав батько затриманого українця Ігор Гриб.
Востаннє Павла рідні бачили влітку. Він зник у Білорусі. Їхав на перше побачення з дівчиною. Вона росіянка, познайомилися у соцмережі. Домовилися зустрітись на нейтральній території. Після побачення хлопець зник.
Я його прочекав до ранку 25-ого, його нема. Зробив заяву про розшук і поїхав до міста Гомель,
– згадує Ігор Гриб.
Два тижні батьки шукали сина. Звертались до Европейського суду. Згодом їм повідомили, що Павло перебуває в Росії.
"Мені надали інформацію, що він перебуває в розшуку. І ініціатором розшуку є ФСБ Російської Федерації у Краснодарському краї місто Сочі", – зазначив батько українського бранця.
Працівники ФСБ Росії затримали хлопця на автовокзалі і декілька днів тримали в невідомій будівлі. Потім відвезли до Смоленська, а згодом у Краснодар. Повідомили, що Павлу інкримінують тероризм. Мовляв, пропонував своїй знайомій закласти саморобний вибуховий пристрій у школі в місті Сочі. Сама ж дівчина в інтерв'ю журналістам зізнавалася, що навмисне запросила Павла до Білорусі. Співпрацювала з російською ФСБ, бо на неї теж відкрили кримінальну справу.
Читайте також: Я мав стати для них вухами серед кримських татар, – інтерв'ю з активістом, якого катувала ФСБ
У СІЗО Павла тримають без належного медичного лікування. Хлопець інвалід з дитинства. У нього можливі раптові кровотечі.
"Для медиків, для не медиків це не є ажіотаж навколо його здоров'я. У цієї людини дійсно тяжкий стан здоров'я. Ми йому встановили такий діагноз як портальна гіпертензія. Це таке захворювання, що у будь-який момент може ускладнитись кровотечею із вен шлунку, стравоходу або носовими кровотечами. Кровотечі можуть бути надзвичайно сильними", – вказав професор кафедри дитячої хірургії НМУ ім. Богомольця Василь Притула.
Таких, як Павло Гриб, у російських СІЗО вже близько ста. І це тільки за офіційними списками.
На жаль, ми бачимо жахливу ситуацію, коли заручників стає більше. На окупованій території і в Росії. Їх викрадають. Ми знаємо, що за останні місяці ФСБ підло викрило українських прикордоників, Павла Гриба. Ми готові відати 313 людей, хто порушив закони України, задля звільнення 88 підтверджених по списку заручників,
– заявила народна депутатка Ірина Геращенко.
Наступне засідання відбудеться 24 грудня. Батьки не полишають надії забрати сина додому.