Скільки відсотків території України потребує розмінування: вражаючі дані

12 жовтня 2018, 16:33
Читать новость на русском

Близько 30% території України забруднені вибухонебезпечними предметами. Особливо напруженою є ситуація на територіях Донецької і Луганської областей, які були звільненні від окупації протягом 2014-2018 років.

Про це повідомив віце-прем’єр-міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко на прес-конференції, пише УНН.

Читайте також: Вибухи складів з боєприпасами в Ічні: останні новини

Міністр наголошує, що розмінування території України стосується не тільки Сходу країни або випадків надзвичайних ситуацій і пожеж на складах боєприпасів

Це комплексне гуманітарне розмінування, що здійснюється піротехнічними підрозділами ДСНС, територій і районів колишніх бойових дій, колишніх військових полігонів забруднених вибухонебезпечними предметами. Якщо порахувати, де ще необхідно проводити розмінування, то це близько 30% території України,
– зазначив він.

Зубко наголосив, що з початку 2018 року ДСНС в Україні виявили, вилучили і знищили понад 44,5 тисяч вибухонебезпечних предметів, у тому числі 613 авіаційних бомб. До територій, які розмінували, належать також звільнені райони Донецької та Луганської областей.

Особливо гостро питання про розмінування стоїть на територіях Донецької і Луганської областей, які були звільненні від окупації протягом 2014-2018 років.

Так, у Донецькій області розмінування потребує 238 тисяч гектарів, у Луганській – 197 тисяч гектарів. Окрім того, розмінувати також потрібно 42,8 тисячі гектарів в Одеській, 30,4 тисячі гектарів – у Київській, 18,1 тисячі гектарів – у Харківській, 1,4 тисячі гектарів – у Житомирській, 1,3 тисячі гектарів – у Миколаївській областях.

Міністр доручив Харківській, Вінницькій, Чернігівській, Донецькій і Луганській областям спільно з ДСНС і Мінрегіоном на основі аналізу ситуації на територіях підготувати плани з оповіщення, логістики, евакуації, розмінування та розміщення людей. Такі плани, за його словами, стануть удосконаленими інструкціями з безпеки з урахуванням європейського досвіду.

Нагадаємо, приблизно о 4-й ночі 9 жовтня на 6-му арсеналі Міноборони біля міста Ічня на Чернігівщині сталась пожежа і почали вибухати боєприпаси.

Що сталось на військових складах під Ічнею?Приблизно о 4-й ночі 9 жовтня на 6-му арсеналі Міноборони біля міста Ічня на Чернігівщині сталась пожежа і почали вибухати боєприпаси. У 30-кілометровій зоні над Ічнею закрили повітряний простір, припинили рух поїздів і перекрили низку доріг. По допомогу до медиків звернулись 63 людини, проте, на щастя, немає жодного постраждалого із фізичними травмами.

У Службі безпеки України заявили, що розглядають версію про можливу диверсію на складі боєприпасів Чернігівщини. Військова прокуратура почала розслідувати вибухи на арсеналі поблизу Ічніяк службову недбалість. 10 жовтня міністр оборони України Степан Полторак заявив, що на арсеналі під Ічнею могли закласти вибухівку.

Дивіться відео про вибухи на військових складах біля Ічні 9 жовтня:

До слова, це вже далеко не перший випадок вибухів на військових складах в Україні впродовж останніх років.


Вибухи на військових складах в Україні: інфографіка