Заробітна плата народних депутатів: чому планують підвищити

13 червня 2019, 20:17
Читать новость на русском

Дорогі автомобілі, відпочинки на шикарних курортах, колекції вин та картин. Чи може все це дозволити собі українець на зарплату? Коли дивишся на життя народних обранців, постає питання – скільки ж заробляють депутати, аби все це мати? Журналісти 24 каналу з'ясовували, яка середня зарплата депутатів та скільки їм потрібно, аби перестати красти.

Народні обранці отримують у середньому від тисячі доларів. Аби депутатам та чиновникам вистачало, окрім бюджетних коштів, грошима можуть допомогти однопартійці.

Читайте також: Парламентські вибори 2019: список партій

Нечисті на руку обранці за купюри у конвертах голосують відповідно до думки партії, а не за власними переконаннями. Хоча, традиційно, нові претенденти на крісло у Раді обіцяють так не робити.

У Кабміні схожа фінансова ситуація. Офіційна зарплата прем'єр-міністра Володимира Гройсмана менша за заробіток досвідченого айтішника. За травень 2019 року урядовець з усіма виплатами отримав трошки понад 30 тисяч гривень.


Володимир Гройсман

Якою має бути гідна зарплата для чиновника – по-філософськи дають відповідь у Міністерстві соціальної політики.

Люди, які оперують, або є розпорядниками коштів на мільярди гривень, то повинні отримувати зарплату таку, щоб у них не було, як в пісні у Сліпакова: "Мимо меня протекает финансов огромный поток, я себе позволяю из потока сделать глоток",
– заявив Міністр соціальної політики України Андрій Рева.

Українські економісти стверджують, що варто йти на непопулярні кроки – зарплатню депутатам і чиновникам слід підвищити у 4-5 разів. Аби в політику хотіли йти дійсні професіонали. І їх важко було спокусити винагородою за проштовхування потрібних рішень.

Стежити за статками держслужбовців мали б антикорупціонери. Та поки такого механізму в Україні фактично не існує. У лютому 2019 року суд визнав неконституційною статтю про незаконне збагачення, а нову Верховна Рада ще не ухвалила. Тому, якщо депутат сам не вийде і не скаже, що він бере гроші у конверті, довести це майже неможливо.

Читайте також: Україна може почати нову програму з МВФ, – заступник голови АП

Високооплачуваною робота держслужбовця вважається у всіх країнах ЄС. Їх зарплата більша, аніж середні заробітки громадян. Так, наприклад в Італії платня депутата близько 14 тисяч євро на місяць, коли звичайний італієць має 2,5 тисячі євро. Хоча слід сказати, що і рівень корупції у Європі значно менший, аніж в Україні.