Скільки заробляють та як працюють державні органи: шокуючі дані
В Україні функціонують кілька важливих відповідальних державних органів, де зарплати, м'яко кажучи, конкурентні. В цих сумах по 4, а то й 5 нулів. До того ж є ще премії.
Вища рада правосуддя – державний орган, від якого залежить, хто стане суддею, а кого успіх омине, хто продовжить вершити правосуддя, а хто піде у відставку. Після розширення обов'язків зарплата у членів ВРП зросла та становить майже 2,5 мільйони гривень, не враховуючи преміювання. Наразі в організації працюють 19 суддів, тому щороку держава витрачатиме на них 47 мільйонів гривень.
Попри таку велику винагороду за роботу, працівники Вищої ради правосуддя дуже часто переносять або не відкривають провадження. Наприклад, із червня 2016 року і до сьогодні судді розглянули близько 35 скарг із 300, які стосувались справ маданівців. В той час терміни притягнення до відповідальності минають за 2 місяці.
Члени ВРП часто не працюють і половини робочого дня, при цьому отримуючи 62 мінімальні українські зарплати. У 90 % розглядах скарги відхиляли.
Читайте також: Наші гроші. З ким і чому генпрокурор зустрічається опівночі
У Національному агентстві з питань запобігання корупції відповідають за електронне декларування чиновників. Попри це очільниця НАЗК Наталія Корчак за 2016 рік задекларувала 1 мільйон 325 тисяч гривень. У відомстві премію отримують в розмірі 200 тисяч гривень.
При такому заохоченні, графік роботи підлеглих Корчак нерегламентований. Проте, не залежно від того, запізнились працівники, чи ні, на зустрічі вони, чи у власних кабінетах, за 1 годину кожен із них отримує в середньому 600 – 700 гривень.
Як працюють у дежавних відомствах та хто відкриває нелегальні заправки – дивіться у випуску програми Наші гроші.