Хотіли змінити Конституцію: у Словаччині провалився референдум проросійської опозиції
Джерело:
AktualityПроросійські політичні сили у Словаччині намагалися створити конституційний механізм, щоб проводити дострокові парламентські вибори. Для цього організували референдум, у якому взяли участь 1,2 мільйона людей.
На референдумі людей запитували про підтримку змін до Конституції, щоб спростити скликання дострокових виборів. Хоч 98% проголосували ствердно, але голосування визнали недійсним.
До теми Ліквідованих ворогів стане більше: Словаччина передала Україні восьму САУ Zuzana 2
Причиною є те, що явка на референдумі була 27,25%, а бути не меншою ніж 50%.
Реакція президентки
Ініціаторкою референдуму стала проросійська опозиція на чолі з партією Smer-SD. Вони намагалися провести голосування ще з 2020 року й домогтися відставки уряду Едуарда Хегера.
Голова партії Smer Роберт Фіцо вважає референдум вдалим. Саме Фіцо взяв відповідальність за нього. На його думку, якщо така явка буде на парламентських виборах, то в Словаччині точно будуть зміни.
Президентка Словаччини Зузанна Чапутова сказала, що поважає результати референдуму. Це стосується і тих, хто прийшов голосувати, і тих, хто висловив свою позицію неучастю.
Дату виборів потрібно обрати до кінця січня, щоб врешті покласти край політичній кризі. Важливо, щоб депутати якнайшвидше ухвалили поправку до Конституції про дострокові вибори в парламенті, – сказала президентка.
Вона зазначила, що до кінця січня готова скористатися повноваженнями й призначити тимчасовий уряд.
Зауважте! Уряд Словаччини 15 грудня отримав вотум недовіри від парламенту й пішов у відставку. Проти звільнення прем'єр-міністра Едуарда Хегера були лише 20 нардепів. Натомість 78 депутатів проголосували за.Проросійські сили у Європі: останні новини
- У розслідуванні агентства Reuters мовиться, що проросійські сили в Німеччині намагаються впливати на політику щодо України. Журналісти назвали імена агентів.
- Виконавча директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк розповіла, що російська пропаганда вдвічі зросла у Німеччині з початку 2022 року.
- Чехи можуть обрати президента, який лояльно налаштований до Кремля.