Скільки служать солдати-строковики та офіцери-призовники
Джерело:
"Апостроф"Громадяни України можуть відслужити в армії від 12 до 18 місяців в залежності від категорії. Тих українців, яких призвали під час мобілізації, можуть демобілізувати виключно після закінчення особливого правого режиму.
В окремих випадках це може статися після розпорядження Верховного головнокомандувача ЗСУ.
Важливо Якщо призовник не поставив підпис у повістці: чи потрібно йти у центр комплектування
Чинне законодавство передбачає, що військовозобов'язані громадяни на строковій службі можуть служити від 12 до 18 місяців:
- солдати, матроси, сержанти та старшини, які проходять строкову військову службу у ЗСУ та інших військових формуваннях – до 18 місяців;
- особи, які на час призову на строкову військову службу мають ступінь вищої освіти магістра – до 12 місяців.
Для українців, яких потрапляють під призов на військову службу, передбачено інші терміни:
- для осіб офіцерського складу, які проходять військову службу на заклик – до 18 місяців;
- для тих, хто проходить військову службу на заклик під час мобілізації або під час дії особливого періоду – до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію;
- для військовослужбовців, які проходять військову службу на призов осіб із резервістів у особливий період – на строки, визначені рішенням Верховного головнокомандувача ЗСУ.
Актуально Призов в Україні: який термін служби проходять мобілізовані
Мобілізація в Україні: головне
Українське законодавство передбачає, що у разі оголошення мобілізації настає особливий період функціонування національної економіки, органів державної влади, місцевого самоврядування, Збройних Сил України та підприємств.
Зауважимо, що сама мобілізація може бути загальною та частковою, і проводиться приховано або відкрито по кількох хвилях. Загальна мобілізація потрібна для максимально швидкого та ефективного доукомплектування регулярного війська.
Під загальну мобілізацію підпадають усі громадяни України, зазвичай чоловіки, які здатні виконувати свій військовий обов'язок. Але призиватимуть не геть усіх без виключення. Зазвичай мобілізація відбувається у 4 етапи, зокрема:
- Перша черга оперативного резерву – колишні військовослужбовці до 40 років, які мають бойовий досвід та відслужили в армії за контрактом або під час однієї з попередніх хвиль мобілізації.
- Друга черга – військовослужбовці, які проходили строкову службу до 2014 року або служили за контрактом.
- Мобілізаційний резерв – військовозобов'язані громадяни, які закінчили військові кафедри вишів як офіцери запасу і не призивалися під час попередніх мобілізаційних хвиль.
- Четверта черга – громадський резерв. Це решта громадян, які не мають вікових та фізичних обмежень щодо призову на військову службу та можуть бути залучені для комплектування ЗСУ та інших військових формувань винятково в особливий період.
Веніславський розповів, чи буде масова мобілізація та що означає бронювання військовозобов'язаних: дивіться відео