"Хіба їжа не була б кращою": у WSJ пояснили, чому військові КНДР готові вмирати за Росію
Північнокорейських бійців, які прибули до Росії для участі у війні, вважають найманцями та другосортною сировиною. Однак правда у тому, що багато з них готові до смерті, оскільки це шанс уникнути похмурих умов на батьківщині.
Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на The Wall Streat Journal.
Дивіться також Росія зібрала 50 тисяч солдатів, зокрема з КНДР, у Курській області та може почати наступ, – NYT
Мотивація солдат Кореї у Росії
Так, видання наводить історію одного з північнокорейських дезертирів, якому вдалося покинути КНДР у 2019 році. Сеул-Рю Сон Хьону каже, якби йому тоді наказали воювати на боці росіян, він би рішуче погодився і подякував за це. Він зауважує: "Хіба їжа не була б принаймні кращою?"
Майже всі північнокорейські солдати, відправлені в Росію – зокрема, спецпризначенці – мають схожу мотивацію.
Їм змалечку втовкмачували, що вони мають пожертвувати всім заради верховного лідера. У шкільних підручниках дітей закликають доводити свою лояльність режиму, зголошуючись стати мішенню для гіпотетичних артилерійських ударів,
– вказує WSJ.
Розгортання військ буде розглядатися як можливість, що випадає раз у житті. Ті, хто загинуть у бою, отримають звеличення, а ті, хто виживуть – повернуться у Північну Корею героями.
The Wall Streat Journal зауважує, що Північна Корея десятиліттями намагається забезпечити населення достатньою кількістю продовольства. Проте близько 45% з 26 мільйонів громадян КНДР недоїдають. Навіть військові, які зазвичай отримують особливі привілеї, відчувають хронічну нестачу їжі.
Особливе ж місце у північнокорейській армії посідає спецназ. Зазначається, що їх годують краще, ніж інші підрозділи, і вони проходять більш інтенсивну підготовку з проникнення, руйнування інфраструктури та вбивств. Однак також під час тренувань обов'язковим є щоденне відвідування занять з ідеологічної підготовки, на яких повторюються гасла про готовність померти за верховного лідера.
"Вони можуть бути принесені в жертву, не домігшись особливих результатів у війнах, але вони не наважаться засумніватися в наказі лідера відправитися в Росію", – каже інший виходець з КНДР.