Активісти продовжують блокувати Лук'янівське СІЗО у день обміну полоненими

29 грудня 2019, 08:44
Читать новость на русском

Під Лук'янівським СІЗО станом на 7 ранку продовжують чергувати активісти, які блокують вивезення звідти трьох ексберкутівців, яких планують обміняти. Активісти намагаються не допустити вивезення з СІЗО обвинувачених у розстрілах на Майдані.

Судді, до слова, змінили запобіжний захід п'ятьом ексберкутівцям "Чорної роти": їх відпустили з-під арешту та готують до обміну. Про це розповіла журналістка 24 каналу.

Читайте також: Ексберкутівців, підозрюваних у вбивствах на Майдані, включили в список на обмін: документ

Перед тим суд відмовив у клопотанні адвокатів потерпілих щодо відводу суддів і прокурорів. Потім виступала адвокатка сімей героїв Небесної Сотні Євгенія Закревська. Вона заявила, що всі підозри є обґрунтовані й ще наголосила, щоб судді допитали "беркутців", чи погоджуються вони на обмін і що планують далі робити.

Під СІЗО також почали збиратися люди. Вони приходять туди з теплим одягом та чаєм і планують бути до вечора 29 грудня, поки не завершиться обмін.

Станом на 7 ранку неділі, 29 грудня, коли і має відбутися обмін, активісти продовжують чергувати під СІЗО. Їх вже поменшало, але вони і досі розділені на групи та блокують усі виходи зі слідчого ізолятора, пише "Укрінформ".

Активісти під СІЗО, фото 24 каналу:

Активісти перевіряють автомобілі, які виїжджають із СІЗО, щоб у них не вивезли ексберкутців, які розстрілювали людей на Майдані.

Перевірка автозаків активістами:

На акції протесту присутній також відомий український телеведучий та волонтер Сергій Притула.

Як відбувався розгляд справи ексберкутівців

Прокурорів Олексія Донського, Ігоря Земскова, Яніса Сімонова та Дениса Іванова, які упродовж кількох років займалися справами Майдану, виключили із судового процесу у справі про розстріли на Інститутській у Києві у 2014 році. Новими прокурорами у справі визначили – Сергія Куцого, Віталія Суботіна та Олександра Шеваленка.

Замість старих прокурорів до суду прийшли нові прокурори, які раніше не брали участі в слідстві у цій справі.

Водночас, сім'ї Героїв Небесної сотні вимагають негайних пояснень від генерального прокурора Руслана Рябошапки у зв'язку із заміною прокурорів у справі про розстріл активістів Євромайдану. Після суду адвокати і постраждалі поїхали в Генпрокуратуру, до них викликали наряд поліції.