Справа MH17: свідок заявив, що поруч з "Буком" могли бути співробітники ФСБ
Гаазький окружний суд розпочав слухання справи про збиття Boeing 777 рейсу МН17 над окупованим Донбасом 17 липня 2014 року. На слуханнях прокурори заявили, що поруч з установкою "Бук", з якої збили літак, перебували співробітники російських спецслужб, імовірно, ФСБ.
Як зазначили представники прокуратури Нідерландів, таку інформацію їм надав свідок трагедії. Стверджується, що це колишній бойовик "ДНР", пише "Радио Свобода".
Важливо Докази проти обвинувачених стовідсоткові, – посол України в Нідерландах про суд у справі MH17
За словами свідка, екіпаж "Бука" говорив "з російським акцентом", а присутні на місці запуску ракети "були задоволені, коли їм сказали, що збито військовий транспортний літак. Однак коли перші люди повернулися з місця аварії, виявилося, що це цивільний борт".
Окрім того, нідерландські прокурори повідомили, що у них є інші свідки, які бачили момент запуску ракети "Бук".
Що відомо про збиття МН17?17 липня 2014 року у небі над Донбасом з ракети "Бук" збили пасажирський літак Boeing 777. Він належав авіакомпанії Malaysia Airlines та здійснював рейс Амстердам – Куала-Лумпур. На борту перебували 298 пасажирів та членів екіпажу, усі вони загинули.
Офіційне слідство підтвердило, що ракету "Бук", яка влучила в літак, привезли на окупований Донбас. Належала вона 53-й зенітно-ракетній бригаді Збройних сил Росії, яка розташована у Курській області. Російська влада заперечує причетність своїх структур до трагедії.
Як просувається розгляд справи: головне
9 березня розпочався судовий процес у Гаазі. Справа наразі складається з 30 тисяч сторінок. Планується, що повний і всебічний розгляд триватиме протягом року.
Наразі у збитті Boeing підозрюють чотирьох осіб – трьох росіян і одного громадянина України. Прокуратура Нідерландів висунула обвинувачення:
- колишньому "міністру оборони" так званої "ДНР" Ігореві Гіркіну (Стрєлкову);
- генерал-майору Сергієві Дубінському (Хмурому). Він командир розвідки "ДНР", офіцер ГРУ РФ. Йому можуть інкримінувати організацію атаки на літак;
- полковнику Олегові Пулатову (Гюрзі). Він ветеран російських ВДВ, його згадано у зв'язку з перевезенням "Бука" та організацією охорони району падіння уламків збитого літака. Міг бути біля установки в момент запуску;
- громадянину України Леонідові Харченку (Кроту), бойовику "ДНР".
Жоден з них не прийшов на розгляд справи 9 березня. Водночас українська сторона припускає, що у справі з'являться нові підозрювані.