Нідерландські правоохоронні органи зібрали цілу низку доказів. Вони мають високу оцінку допустимості і скоріш за все, таки будуть висунуті проти обвинувачених. Про це дипломат розповів в інтерв'ю виданню ZN.UA.

Важливо Суд про збиття MH17: прокуратура вважає, що метою бойовиків був літак ЗСУ

9 березня у Нідерландах, опісля п'яти років після трагедії, розпочали розгляд справи про збитий Boeing МН17 над Донбасом. Варто зазначити, що Нідерланди й Австралія офіційно обвинуватили Росію в аварії рейсу MH17. 24 травня 2018 року слідчі заявили про належність "Бука" до російської 53-ї зенітно-ракетної бригади, дислокованої в Курську. Група відновила маршрут, яким перевозили установку.

10 березня об 11 годині за київським часом засідання у справі МН17 продовжиться.

Кого зараз підозрюють у збитті літака MH17

Наразі прокуратура Нідерландів висунула обвинувачення чотирьом фігурантам – трьом росіянам і одному громадянинові України:

  • генерал-майору Сергієві Дубинському (Хмурому). Він командир розвідки "ДНР", офіцер ГРУ РФ. Йому можуть інкримінувати організацію атаки на літак;
  • колишньому "міністру оборони" так званої "ДНР" Ігореві Гіркіну (Стрєлкову).
  • полковнику Олегові Пулатову (Гюрзі). Він ветеран російських ВДВ, його згадано у зв'язку з перевезенням "Бука" та організацією охорони району падіння уламків збитого літака. Міг бути біля установки в момент запуску;
  • громадянину України Леонідові Харченку (Кроту), бойовику "ДНР".

Головний суддя під час першого засідання зазначив, що один з підозрюваних – колишній "міністр оборони" Ігор Гіркін, заперечує законність рішень нідерландського суду щодо катастрофи. Йому намагалися офіційно вручити повістку за адресою його реєстрації, а також зв'язатися з ним електронно: через скайп і Вконтакте, але безуспішно. Тому суддя вважає, що Гіркін свідомо не приїхав до суду.

Збиття МН 17: головне
Головне про збиття Boeing МН 17 / Інфографіка 24 каналу