Прокуратура Нідерландів не вважає, буцімто саме підозрювані самі натиснули кнопку, але вони взяли ключову роль у трагедії, наголосив Фердінадуссе під час засідання.
Цікаво Путін, Шойгу і Бортников можуть з'явитися у списку обвинувачених у справі MH17, – журналіст
За його словами, четверо підозрюваних відіграли ключову координуючу роль у транспортуванні, установці "Бука" і вивезенні її назад у Росію. Таким чином вони були настільки залучені до збиття літака, що фактично несуть за це відповідальність.
Цілком очевидно, що справжні наміри бойовиків полягали у тому, щоб збити літак українських Збройних сил. Кілька доказів вказують на цей сценарій,
– заявив прокурор.
Він також наголосив, що те, що бойовики цілилися у військовий літак, абсолютно не звільняє їх від відповідальності. Мовляв, те, що насправді ціль була іншою, не виправдовує злочину.
До судового палацу прийшли і родичі загиблих в авіакатастрофі. Компенсацію вимагатимуть 84 родини. Втім поки не зрозуміло, хто ж її виплачуватиме.
"Ми не думаємо, що Росія коли-небудь візьме на себе відповідальність за цей напад. І це дуже засмучує, тому що це ніби ви стукаєте у двері, які ніколи не відкриють", – сказав родич жертви катастрофи літака рейсу МН17 Вім Ван Дер Грааф.
Кого зараз підозрюють у збитті літака MH17
Наразі прокуратура Нідерландів висунула обвинувачення чотирьом фігурантам – трьом росіянам і одному громадянинові України:
- генерал-майору Сергієві Дубинському (Хмурому). Він командир розвідки "ДНР", офіцер ГРУ РФ. Йому можуть інкримінувати організацію атаки на літак;
- колишньому "міністру оборони" так званої "ДНР" Ігореві Гіркіну (Стрєлкову).
- полковнику Олегові Пулатову (Гюрзі). Він ветеран російських ВДВ, його згадано у зв'язку з перевезенням "Бука" та організацією охорони району падіння уламків збитого літака. Міг бути біля установки в момент запуску;
- громадянину України Леонідові Харченку (Кроту), бойовику "ДНР".
Усім підозрюваним направили повістки через російську судову систему, а також у сцомережах. Нідерландські слідчі переконалися, що адресати прочитали їхні повідомлення. Однак на судове засідання сьогодні жоден з них не прибув. Відомо, що Сергій Дубінський разом з іншими поплічниками розважається на яхті в Криму.
Сергій Дубінський розважається на яхті в Криму: відео
Що відомо про судовий процес?У понеділок, 9 березня він розпочався у Гаазі. Справа про збиття малайзійського "боїнга" складається з 30 тисяч сторінок, а на перще засідання жоден з підозрюваних не прийшов.
Усе, що треба знати про збиття літака MH17 / інфографіка 24 каналу