США готують нову стратегію допомоги Україні на 2024 рік: у WP дізналися деталі

27 січня 2024, 11:49
Читать новость на русском

Джерело:

The Washington Post

Адміністрація президента США Джо Байдена нібито розробляє нову стратегію підтримки України у війні з Росією на 2024 рік. США змістять акцент на посилення оборонного потенціалу та економіки України.

Плани США не передбачають суттєвих успіхів України у війні проти Росії у 2024 році. Зокрема, американська стратегія буде зосереджена не на відвоюванні захоплених Росією територій.

Дивіться також Спікер Джонсон назвав мертвим законопроєкт про 60 мільярдів від США для України

Нова стратегія допомоги Україні

Мета стратегії США – допомогти відбити можливі нові наступи країни-агресорки, посилюючи Збройні Сили та економіку країни.

"Новий план – це різка зміна порівняно з минулим роком, коли США та їхні союзники спрямовували до Києва сучасну техніку та забезпечували підготовку військових, сподіваючись, що це зможе швидко відкинути російські сили, які окупували території на сході та півдні України", – зазначили у виданні.

У WР зауважили, що ця спроба зазнала невдачі, головним чином через сильно укріплені російські мінні поля.

Яка основна ідея США

Зрозуміло, що їм (ЗСУ – 24 Канал) буде важко спробувати здійснити настільки ж серйозний наступ на всіх фронтах, який вони намагалися зробити минулого року (2023 рік – 24 Канал),
– сказав високопоставлений чиновник адміністрації Байдена.

Наразі ідея США полягає в тому, щоб дати Україні можливість утримати позиції на полі бою та одночасно "перевести її на іншу траєкторію, щоб вона стала набагато сильніша до кінця 2024 року", "вивести її на стійкіший шлях". Про це зазначили у виданні, цитуючи співрозмовника, який говорив на правах анонімності.

Журналісти також зазначили, що аналогічні зусилля цього року України щодо контрнаступу, ймовірно, принесуть такий самий результат, як і 2023 року, що стане демонстрацією сили Владіміра Путіна.

Тож союзники розробляють довгострокові плани. Зокрема, минулого тижня Велика Британія оприлюднила 10-річну угоду, підписану прем'єр-міністром Ріші Сунаком та президентом Володимиром Зеленським у Києві. Наразі очікується візит до України президента Франції.

Але успіх цієї стратегії майже повністю залежить від США, найбільшого донора грошей і техніки, а також координатора багатосторонніх зусиль. Цієї весни адміністрація Байдена сподівається опублікувати своє 10-річне зобов'язання, за умови що запит на додаткове фінансування України в розмірі 61 мільярда доларів буде схвалено Конгресом,
– зауважує Washington Post.

У виданні зауважили, що побоювання, що США припинять фінансову підтримку України, непокоять як західних союзників, так і саму Україну.

Що буде в основі документа

За словами американських чиновників, документ гарантуватиме підтримку короткострокових військових операцій, а також розбудову українських ЗСУ, здатних стримувати російську агресію.

Він міститиме конкретні зобов'язання та програми, які допоможуть захистити, відновити та розширити промислову й експортну базу України, а також допоможуть країні з політичними реформами, потрібними для повної інтеграції в західні інституції.

У виданні навели слова американського чиновника, що "сподівання полягають у тому, що довгострокова обіцянка – знову ж таки за умови підтримки Конгресу – також надасть допомогу Україні в майбутньому на випадок, якщо колишній президент Дональд Трамп буде переобраний на другий строк".

Відомо, що документ пишеться з огляду на чотири етапи:

  • боротьба,
  • будівництво,
  • відновлення,
  • реформування.

Якою бачать США Україну у 2024 році

Захід сподівається, що у 2024 році Україна не втратить більше території, ніж одна п'ята частина країни, яка наразі окупована Росією.

Також західні уряди хочуть, аби Київ зосередився на тактиці, у якій ЗСУ останнім часом досягли більшого успіху. Ідеться про обстріли на великі відстані.

У виданні також звернули увагу на слова президента України про продовження нашою державою наступу.

Плани на 2024 рік – це "не лише оборона"… Ми хочемо, щоб наша країна зберегла ініціативу, а не ворог,
– навели журналісти слова Зеленського у відеозверненні.

Також у виданні зазначили, що ті американські політики, які нещодавно зустрічалися з ним приватно, кажуть, що Зеленський не може чітко визначити, наскільки амбітні будуть плани України, не розуміючи, яка буде допомога США.

За словами політиків США, вони очікують, що війна зрештою завершиться переговорами, але також не думають, що Путін буде серйозно ставитися до переговорів цього року, частково тому, що він сподівається на повернення до влади Дональда Трампа, який відкличе підтримку Києва. 

Нагадаємо, що сенатори США дійшли домовленості щодо угоди про кордон. Лідери обох партій у Сенаті сподіваються укласти угоду, розблокувавши тим самим надання допомоги Україні.