Протести у США стали мирними: Трамп виводить військо з Вашингтона
У Сполучених Штатах Америки 6 червня відбувся 12 день протестів через вбивство поліцією Джорджа Флойда. Цього разу мітинги зібрали десятки тисяч людей, проте вони мали мирний характер. Тим часом Трамп наказав вивести Нацгвардію зі столиці США.
Виведення війська
У своєму твіттері президент Америки Дональд Трамп написав, що дозволив виведення Національної гвардії з Вашингтона. Він підкреслив, що тепер "усе під ідеальним контролем". І водночас пригрозив, що Нацгвардія може повернутися на вулиці міст для контролю.
Важливо Протести у США підтримує контрольована Москвою група впливу з Африки, – CNN
Нагадаємо, що стратегію Трампа у застосуванні війська засудили політики-демократи.
Мирні протести: як це було
Наймасовіша демонстрація 6 червня відбулася у Вашингтоні, але загалом протести були у багатьох містах по всій країні, повідомляє "Радіо Свобода".
Вже традиційно протестувальники проходили з плакатами й різноманітними гаслами. У столиці більшість з них зібралися біля Капітолію, Національної алеї й Білого дому.
Масові протести у Вашингтоні, США / фото Al Jazeera
У Нью-Йорку вже скасували комендантську годину, яку запровадили раніше через безлади під час протестів. Про це написав мер Нью-Йорка Білл де Блазіо у твіттері.
Він зазначив, що протести минули без порушень правопорядку.
Нью-Йорк: ми скасовуємо комендантську годину негайно. Вчора і минулої ночі жителі нашого міста показали себе найкращим чином,
– написав де Блазіо.
Крім Вашингтона, великі акції протесту відбулися й в інших американських містах:
- Нью-Йорку;
- Філадельфії;
- Сіетлі;
- Чикаго;
- Лос-Анджелесі.
Вбивство Джорджа Флойда і протести у США: коротко
Масові протести у Сполучених Штатах Америки стали наслідком вбивства темношкірого хлопця Джорджа Флойда. Його при затриманні задушив працівник поліції.
Справу спершу хотіли "злити". Мовляв, Флойда затримали через фальшиві гроші, а при затриманні він чинив опір. Тож сам собі винен.
Усе змінилося, коли в мережу потрапило відео затримання. На ньому видно, що хлопець не чинив жодного опору, а навпаки просив не вбивати його і кричав, що задихається. Натомість поліцейський, схоже, що отримував задоволення від цього.
Через це у США здійнялися протести, а багато зірок підтримали протестувальників. Справа отримала й політичне забарвлення, коли протест підтримав і головний конкурент Трампа на виборах Джо Байден.