Мета діяльності російських ботів

У розслідуванні мовиться про організацію "Усунення бар'єрів для звільнення Африки". Ця організація була лише прикриттям для функціонування кібергруп впливу з території Гани. Про це мовиться на сайті Інституту глобальних загроз і вивчення демократій IGTDS.

Актуально Джордж Флойд помер: хто це, чому виникли протести і чому про нього говорять зірки

Кібергрупи своєю чергою займалися висвітлення радикальних подій у США, просуваючи ідеї посилення афроамериканського руху та нетерпимості до білого населення.

На думку експертів, метою російської кампанії з дезінформації було провокування заворушень і штучне розділення американського суспільства. Вражає, але один з фейкових акаунтів навіть удавав з себе кузину Джорджа Флойда.

Що відомо про смерть Джорджа Флойда: головне

  • 25 травня поліцейські затримали Джорджа Флойда за те, що він начебто намагався розрахуватися в магазині фальшивим чеком на 20 доларів. Під час затримання один з копів застосував задушливий прийом, ставши йому коліном на шию. Прийом не заборонений у Міннесоті, однак тримати чоловіка понад 5 хвилин у такому положенні не було жодних підстав.
  • Зрештою, викликали медиків, коли Флойд затих і припинив благати про допомогу. Але було вже надто пізно. Чоловікові викликали "швидку", проте до лікарні він не дожив.
  • За результатами незалежного розтину, який замовила сім'я Флойда, чоловік помер від асфіксії, викликаної тиском на шию та спину.

Ключовий меседж більшості повідомлень – поліцейське насильство щодо темношкірого населення. Водночас приклади цього у США у більшості випадків поєднуються з фактами порушення прав людини поліцією в африканських країнах. Очевидно, що такий підхід покликаний вказати на нібито масовість порушень прав темношкірого населення саме у США.

Більше Смерть Джорджа Флойда: мати його дитини вперше виступила зі щемливою заявою

Головні тези, які поширюють російські боти

  • Порушення прав темношкірих та їх дискримінації у медичних закладах.
  • Хто гнобив темношкіре населення, мають виплатити репарації. Це сприяє радикалізації протестів і вандалізму.
  • Удар по присутності США в Африці.