Роксі Вашингтон, мати доньки Джорджа виступила із заявою 2 червня. Про це повідомляє CBS News.

Важливо Джордж Флойд помер: хто це, чому виникли протести та чому про нього говорять зірки

Жінка була разом з маленькою донькою Флойда – 6-річної Джанною. Вона наголосила, що не може сказати багато, адже досі перебуває у шоковому стані і не може зібрати думки до купи.

Я хочу, щоб усі знали, що забрали ці офіцери. Зрештою, вони повертаються додому, щоб побути зі своїми рідними. А Джанна більше не має батька. Він ніколи не побачить, як вона росте, здобуває освіту. Якщо у неї з'являться проблеми і вона потребуватиме свого тата... У неї цього більше немає,
– сказала Роксі.

Донька Джорджа Флойда
Донька Джорджа Флойда / Скриншот з відео CBS News

Що відомо про смерть Джорджа Флойда

  • 25 травня поліцейські затримали Джорджа Флойда за те, що він начебто намагався розрахуватися в магазині фальшивим чеком на 20 доларів.
  • Під час затримання один з копів застосував задушливий прийом, ставши йому коліном на шию. Прийом не заборонений у Міннесоті, однак тримати чоловіка понад 5 хвилин у такому положенні не було жодних підстав – адже він навіть не опирався під час затримання.
  • Зрештою, викликали медиків, коли Флойд затих і припинив благати про допомогу. Але було вже надто пізно. Чоловікові викликали "швидку", проте до лікарні він не дожив.
  • За результатами незалежного розтину, який замовила сім'я Флойда, чоловік помер від асфіксії, викликаної тиском на шию та спину.
  • Нині ексофіцера Дерека Шовіна, який затримував Джорджа, підозрюють у вбивстві третього ступеня та ненавмисному вбивстві другого ступеня, що трактується як "халатність, що призвела до необґрунтованого ризику".
  • Однак родичі загиблого, а також їхній адвокат, наполягають на тому, щоби Шовіну висунули звинувачення у вбивстві першого ступеня, або "умисному протиправному заподіянні смерті іншій людині".

Актуально 20-тисячний мітинг у Парижі: поліція застосувала сльозогінний газ проти активістів

Після смерті Флойда у багатьох містах світу люди влаштували масштабні акції протесту. Найбільше мітингів у США. Там, людей розганяє Нацгвардія, а у декількох штатах навіть запровадили комендантську годину. Наразі протести вийшли далеко за межі Штатів. Люди в Європі також вимагають припинити жорстокість з боку поліцейських.