Стамбульська конвенція та антикорупційна стратегія: Зеленський подякував Раді за плідну працю
Попри війну, Верховна Рада продовжує працювати та запроваджувати важливі для країни рішення. Зокрема, 20 червня нардепи підтримали ратифікацію Стамбульської конвенції.
Під час свого вечірнього звернення 20 червня президент Володимир Зеленський подякував депутатам за плідну роботу, повідомляє 24 канал. Він зауважив, що Україна крок за кроком йде цим надважливим тижнем, а уряд щоденно робить все, щоб ні в кого не було сумнівів, що наша держава заслуговує на кандидатство в ЄС.
Зауважте Військових звільнили від податку "на війну" і спростили їм отримання пенсій
Зеленський подякував депутатам за плідну роботу
Президент наголосив, що українці щодня доводять, що вони вже є частиною об'єднаного європейського ціннісного простору.
Зараз депутати Верховної Ради вже розійшлися, а я тут. І знаєте, я хотів би їм сьогодні подякувати. Ми часто їх критикуємо, але сьогодні вони зробили дуже гарну роботу. Я вдячний усім нашим народним депутатам, які підтримали нашу євроінтеграцію,
– додав Зеленський.
Також президент відзначив голосування за Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству.
"Цю Конвенцію частіше називають Стамбульською – за місцем підписання. Її в Україні довго "збивали", десятки років. Але головний її зміст простий – це зобов'язання захищати від насильства й різних форм дискримінації", – зауважив глава держави.
Зеленський також подякував нардепам, які підтримали закон "Про управління відходами".
"Це важливий екологічний документ. Ми боролися за нього три роки. Закон декілька разів зривався через олігархічні впливи, і ось тепер – проголосований. Нарешті. Дякую", – додав президент.
Окрім цього, Верховна Рада ухвалила 20 червня Антикорупційну стратегію, яка також є дуже важливою. Зеленський сподівається, що наші депутати й надалі працюватимуть з таким самим вагомим результатом.
Дивіться звернення Володимира Зеленського:
Цікаво Рада одноголосно підтримала звернення щодо надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС
Коротко про Стамбульську конвенцію
Країни, які приєдналися до Стамбульської конвенції, повинні криміналізувати психологічне, фізичне і сексуальне насильство, переслідування, а також примусові шлюб, аборти та стерилізацію. Загалом її підписали 46 країн та Євросоюз. Однак 11 держав конвенцію поки не ратифікували.
Україна підписала її ще у 2011 році. Однак до ратифікації не дійшло через протести церков та переконання деяких консервативних політиків, які стверджували, що вона, мовляв, нав'язує "гендерну ідеологію".
У Конвенції мовиться про 2 види насильства – проти жінок і домашнє
- Перше включає будь-яке фізичне, психологічне, економічне чи сексуальне насильство, переслідування чи домагання, зокрема, на роботі.
- Домашнє насильство – це все, що відбувається між партнерами чи членами однієї родини без згоди. Зокрема, примус до сексу, шлюбу, аборту, обрізання, стерилізації тощо.
Кривдники нестимуть кримінальну відповідальність за будь-який вид насильства. Водночас покарання буде жорстокішим, якщо:
- постраждалі є родичами чи партнерами,
- свідком насильства стала дитина.
До теми – Рада ратифікувала Стамбульську конвенцію: дивіться відео