Стан ґрунтів в Україні вкрай критичний: експерти про бездіяльність влади щодо екології
Джерело:
сюжет 5 каналуЕкологи застерігають суспільство, що стан сільськогосподарських земель в Україні вкрай критичний. Серйозна екологічна проблема відсувається на задній план, у той час, як екоактивісти показово борються з роботою промисловості.
Щороку майже 500 млн тонн українських орних земель зазнають ерозії, вже на понад 32 млн га ґрунтів небезпечно зменшилася родючість. Фахівці повідомляють, що проблему вже обговорювали й уряд, і Міністерство агрополітики, проте одного обговорення замало – її необхідно вирішувати.
Експерт із землекористування Михайло Амосов запевняє, що насправді, уряд і Мінагрополітики говорять про те, що ми маємо таку проблему, що десятки мільйонів гектарів в Україні піддаються деградації і необхідно впроваджувати конкретні дії в напрямку збереження цих ґрунтів, але до реальних дій ніколи не доходить.
Якщо екологічні проблеми не вирішувати вже сьогодні, то наслідки будуть масштабними: від дефіциту питної води та посухи до глобальних змін клімату.
Найскладніший, найважчий наслідок – це глобальні зміни клімату. Вони прямо пов'язані з кількістю вуглецю в атмосфері, і за світовими підрахунками, близько 20% всього нинішнього вуглецю в атмосфері повернулися туди через розорювання ґрунтів, тобто мінімум на 1/5 глобальні зміни клімату пов'язані з розорюванням,
– зазначає голова ГО "Українська природоохоронна група" Олексій Василюк.