Ставка Порошенка на церкву – помилка, – політтехнолог

18 вересня 2018, 21:35
Читать новость на русском

Політики завжди використовували церкву для досягнення своїх цілей і підвищення рейтингів. Але Порошенко зробив помилку, погодившись використати тему релігії.

Про це 24 каналу розповів директор соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко.

Більше читайте у статті: Вибори і релігія: як політики використовують церкву

Для кандидатів у президенти різні релігійні утворення – мережі для вилову виборців. Якщо одночасно в 500 церквах говорять, що такий-то політик хороший, то на когось це діє. Православні священнослужителі погоджуються на допомогу політикам, але перевірити ступінь їхнього впливу на вірян дуже важко,
– зауважує Віктор Небоженко.

З іншого боку, за його словами, відгалуження протестантів, яких дуже багато у великих індустріальних містах, більш ефективні. Протестантські церкви будуються за принципом маркетингової мережі. І їх можна легко використовувати. Якраз ними свого часу вдало скористався екс-мер Києва Леонід Черновецький, створивши мережу бабусь, які регулярно ходили в євангелістську церкву, а потім голосували за нього.

При цьому Віктор Небоженко вважає, що Порошенко помилився, погодившись використати на виборах тему церкви.

Читайте також: Яких дій слід очікувати від РПЦ, коли Україна отримає Томос

"Порошенко погодився просувати тему надання Українській єдиній церкві автокефалії, щоб скористатися на виборах. Але сам він парафіянин УПЦ МП. 70% прихожан УПЦ МП готові перейти до Єдиної помісної православної церкви, 30% – підтримуватимуть і далі Кремль. І Порошенку буде важко отримати голоси всіх цих парафіян. Для прокремлівських вірян він розкольник, а для інших теж не є авторитетом. Для них Порошенко – людина Кремля", – говорить Небоженко.

Тому, на його переконання, голоси цих 70% прихожан УПЦ МП розпорошаться між іншими кандидатами. Тому що в них немає яскраво виражених політичних поглядів. Водночас, наголошує Небоженко, якщо ж під час кампанії почнуться заворушення, пов'язані з розділом майна УПЦ МП, той із кандидатів, хто зможе проявити себе як парламентер, примиритель, внесе стабільність, користуватиметься повагою вірян, отримає додаткові голоси.

Нагадаємо, 7 вересня стало відомо про те, що Вселенський патріархат у межах підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні призначив своїх екзархів (повірених) у Києві. Цю подію панічно розкритикували в РПЦ, назвавши відповідний крок "вторгненням на канонічну територію Московського патріархату". Священний синод Російської православної церкви вирішив припинити участь у всіх заходах і структурах, у яких головують або співголовують представники Константинопольського патріархату.