Суд визнав незаконною націоналізацію "Приватбанку", – ЗМІ

25 квітня 2020, 21:04
Читать новость на русском

Окружний адміністративний суд Києва визнав, що націоналізація "Приватбанку" була незаконною.

Саме рішення суду по цій справі поки не опубліковане. Однак видання "Дзеркало тижня" пише про його наявність. І серед причин, чому воно ще не опубліковане, називає його "одіозність".

До слова За яких обставин "Приватбанк" можуть повернути Коломойському: відповідь Малюськи

Причини, через які суд визнав незаконну націоналізацію "Приватбанку":

  • тому що звіт про позапланову перевірку банку на момент націоналізації не був належно оформлений;
  • діагностику капіталу банку повинен здійснювати не НБУ, а зовнішній аудитор;
  • націоналізація була "конфіскацією акцій у приватної особи", а лист колишніх власників уряду з проханням про націоналізацію було написано "під політичним тиском".

"Колегія суддів визначила, чи правильно була проведена оцінка кредитного ризику у банку (хоча це навіть не предмет розгляду), і прийшла до приголомшливого висновку: резерви під кредити банк формувати і не повинен, адже це були нові позики", – йдеться в огляді журналістів.

Щодо останнього пункту, про "конфіскацію акцій у приватної особи" під політичним тиском, то суд виніс таке рішення на підставі заяви позивача і вирішив, що цього досить.

Наразі офіційно рішення суду не оприлюднено.

Націоналізація "Приватбанку" та суди щодо цієї справи: головне

  • 18 грудня 2016 року уряд за пропозицією НБУ та акціонерів "Приватбанку", найбільшими з яких на той момент були Коломойський і Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію банку через його неплатоспроможність.
  • Держава отримала 100% у його капіталі, а "Приватбанк" був докапіталізований на суму 116,8 мільярда гривень. У червні 2017 року уряд вирішив внести у капітал банку ще 38,5 мільярда гривень на підставі аналізу НБУ і незалежного аудитора.
  • Наразі триває активна підготовка до розгляду справи у Лондоні за позовом "Приватбанку", який звинувачує колишніх власників у шахрайстві та привласненні майже 2 мільярдів доларів. Повноцінний розгляд справи у Лондоні почнеться у 2021 році.
  • Доти зберігається всесвітній арешт на активи олігархів і обмеження у витратах до 20 тисяч фунтів на тиждень. Також їм необхідно погоджувати з "Приватбанком" будь-які угоди купівлі чи продажу активів.
  • Ще одна справа – позов родини Суркісів до "Приватбанку" щодо визнання їх пов'язаними особами. Мова йде про їх вклади на загальну суму в 1,05 мільярдів гривень, 266,2 тисячі доларів США та 7,8 тисячі євро.