Є деяка аналітика та бачення проблеми, – у Генштабі прокоментували СЗЧ в Україні
В Україні фіксують збільшення кількості випадків самовільного залишення частини. У Генштабі вважають, що СЗЧ вказує на проблеми не якості підготовки новобранців, а їхньої мотивації загалом.
Про це розповів заступник начальника Головного управління доктрин і підготовки Генштабу Євген Межевікін на брифінгу, передає 24 Канал. На зустрічі обговорювали зміни в організації бойової підготовки в ЗСУ.
Дивіться також У чотирьох навчальних центрах ЗСУ тривалість БЗВП збільшили на 50%, – Генштаб
Процедура прийому бійців, які здійснили СЗЧ, відпрацьована
Межевікін каже, що у багатьох, хто самовільно залишив військові частини, немає бажання воювати.
Потрібно розуміти причини СЗЧ тими особами, які це здійснили. Дуже багато таких, хто каже, що недостатньо навчений. Але ми знаємо, що в деяких військовослужбовців, навіть якщо вони пів року проходитимуть підготовку, просто немає бажання взагалі брати участь у захисті своєї держави. Тобто є така категорія людей, з якою боротися через покращення якості підготовки немає сенсу: це не приведе ні до чого,
– запевнив Межевікін.
Він розповів, що у Генштабі є "деяка аналітика і бачення" цієї проблеми. Втім, деталей він не повідомив, зауваживши, що це не його напрям роботи.
Водночас Межевікін додав, що наразі є уже відпрацьована процедура прийому та перепідготовки бійців, які здійснили СЗЧ. За його словами, частина самостійно повертається на службу, інших – повертають після "певної роз'яснювальної роботи". Для останніх є деякі зміни.
"Вони в батальйонах резерву будуть проходити підготовку і далі повертатися не у свої військові частини, звідки здійснили злочин (я вважаю, що це саме злочин), а буде розподіл в іншу військову частину", – розповів представник Генштабу.
Нагадаємо, що через дезертирство та СЗЧ в Україні відкрили майже 90 тисяч справ з початку повномасштабної війни. Найбільша кількість таких справ зареєстрована на Донеччині.