Буде дорожче: Apple обкладе податком сторонні магазини застосунків

25 січня 2024, 16:01
Читать новость на русском

Джерело:

Wccftech

Apple працює над iOS 17.4 для iPhone, яка принесе одну з найбільших змін – дозвіл на завантаження додатків зі сторонніх магазинів. У новому звіті йдеться про те, що компанія не збирається так просто здаватися новим правилам ЄС, тому додасть різноманітні обмеження, щоб спонукати користувачів не покидати її власний магазин App Store.

Нагадаємо, відповідно до нових вимог ЄС, викладених у Законі про цифрові ринки, Apple повинна дозволити користувачам завантажувати додатки поза межами App Store, а також зобов'язана приймати зовнішні способи оплати. Компанія намагалася уникнути цих правил, але політики Європи не відступили.

Дивіться також Apple щойно віддала в російський бюджет понад мільярд рублів

Деталі

У звіті The Wall Street Journal йдеться про те, що завантаження додатків на iPhone зі сторонніх магазинів накладатиме обмеження й буде платним, що заохочуватиме користувачів продовжувати використання саме App Store. У своєму магазині компанія дотримується суворих стандартів і вимагає від розробників слідувати численним правилам. Такий підхід зробив пристрої компанії менш уразливими для різного роду шахрайства, вірусів та шпигунства. Але все може змінитися, адже завантаження з невідомих магазинів створює різні загрози для конфіденційності та безпеки користувачів.

Поки що невідомо, як саме буде стягуватися плата за користування сторонніми магазинами – чи це буде модель щомісячної підписки, чи оплата кожного окремого застосунка. Джерела також не називають, які саме обмеження будуть накладені на користувачів і самі сторонні магазини. Відомо лише, що вони будуть і вже розробляються. Можна лише припустити, що це будуть якісь ліміти за кількістю застосунків чи обов'язкове дотримання певних умов у самих програмах.

Наразі Apple бере комісію в 27 відсотків від покупок у додатках, здійснених через альтернативні платіжні системи в Нідерландах. Можна очікувати, що подібна модель ціноутворення для альтернативних способів оплати буде запроваджена і в інших регіонах ЄС.

Чи приживеться така модель, покаже час, адже законодавство ЄС може бути знову змінене, щоб спонукати Apple зняти будь-які обмеження для сторонніх магазинів і розробників – їх можуть просто визнати антиконкурентними.

У компанії є час до 6 березня, щоб внести необхідні зміни.