З боку сусідньої галактики фіксують тисячі радіосигналів з невідомих джерел
Джерело:
Science AlertВ науковому журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society опублікували дослідження, у якому розповідається про проєкт "Еволюційна карта Всесвіту". Його результати показали, що до Землі від Великої Магелланової Хмари надходять тисячі радіосигналів. Їхні джерела наразі невідомі. Але є припущення.
Велика Магелланова Хмара є карликовою галактикою і супутником Чумацького Шляху. Розташована вона на відстані близько 50 кілопарсек або 163 тисячі світлових років. Моделювання показують, що через 2,4 мільярда років вони зіллються в одну структуру.
Цікаво Кого чекає Україна: які компанії мають офіційні представництва, а про які ми лише мріємо
Що виявили вчені
На галактику сьогодні спрямований потужний наземний телескоп ASKAP, розташований в Австралії. Він вивчає навколишній радіовсесвіт в рамках проєкту EMU.
Найімовірніше, усі ці сигнали – від тисяч найближчих зірок, наднових і далеких галактик. Усі ці дані допоможуть краще розуміти внутрішній устрій Хмари та еволюцію об'єктів у сусідній галактиці.
Нове чітке і чутливе зображення показує тисячі радіоджерел, які ми ніколи раніше не бачили,
– зазначили дослідники.
Комплекс із 36 антен ASKAP є частиною значно більшого радіотелескопа Square Kilometre Array, який завершили будувати нещодавно. Сканування Великої Магелланової Хмари є лише попереднім її вивченням. Основні спостереження запланували на 2022 рік. Проте вже зараз вдалося виявити понад 50 000 радіоджерел.
Як заявляють вчені, всі вони не обов'язково надходять з самої галактики. Це можуть бути також інші галактики в мільйонах або навіть мільярдах світлових років від великої Магелланової Хмари. Раніше ми могли бачити тільки надмасивні чорні діри в їх центрах, які можна виявити на всіх довжинах хвиль, особливо в радіо. Але тепер в астрономів є нові інструменти та матеріал для подальших досліджень.
Ми бачимо всі види радіоджерел, від окремих молодих зірок до планетарних туманностей, що утворилися в результаті загибелі зірок. Об'єднання цих даних з попередніми спостереженнями за допомогою рентгенівських, оптичних та інфрачервоних телескопів дозволить нам досліджувати ці галактики надзвичайно детально,
— заявили автори роботи.
Нагадаємо, у Китаї знайшли місце для телескопа нового покоління. Побудують його на вершечку гори Saishiteng, висотою понад 4 кілометри. Китайські вчені три роки вивчали ситуацію в цьому районі та дійшли висновку, що місце практично ідеальне для побудови обсерваторії.
Потрібен ноутбук для офісу, бо ваш вже не справляється із завданнями й узагалі морально застарів? Довго шукати вам не доведеться. Ноутбуки ASUS зарекомендували себе як найнадійніші комп'ютери для роботи. Більше деталей за посиланням.