Хто вже є в Україні
IKEA
П'ятнадцятирічна тяганина з виходом одного з найбільших у світі виробників меблів та інших товарів для дому на український ринок завершилась лише у 2021 році. У Києві не без труднощів, але нарешті відкрився перший магазин IKEA.
Цікаво Грайте з комфортом: ґеймерські аксесуари для тих, хто прагне перемоги
Компанія пройшла через численні переговори, провела зустрічі мало не з усіма українськими президентами та прем'єрами, вислухала їхні обіцянки сприяти виходу на наш ринок, витримала зміну планів, нестабільну економіку та інші складнощі.
Магазин IKEA / Фото Rendy Novantino/unsplash
Від наполеонівських планів – відкрити ще 2005-го найбільший у Європі торговий центр IKEA – залишились наміри відкрити хоча б щось. Спершу було створено сайт – фізичний магазин не встигали завершити: пандемія коронавірусу саме набирала обертів. І з перших же днів роботи магазину попит українців на товари бренду виявився настільки високим, що сайт не витримав напливу відвідувачів та замовлень – і перестав працювати, відновивши свою роботу лише через деякий час. Попри всі перешкоди IKEA, як заявляє сама компанія, розширюватиме бізнес в нашій країні.
ASUS
Один із найбільших гравців на ринку електроніки не лише України, а й світу офіційно прийшов до нас ще на початку 2000-х, а 2007 року став однією з перших 29 компаній, які вступили до Асоціації підприємств інформаційних технологій України.
- За даними американського економічного журналу Bloomberg Businessweek, ASUS входить до списку 10 найпотужніших ІТ-компаній світу.
- А 2020 року журнал Laptop Mag визнав ASUS найкращим виробником ноутбуків.
Продукція ASUS / Фото Facebook ASUS
За час роботи в Україні компанія встигла досягти значних продажів і неодноразово ставала переможцем різноманітних рейтингів – не лише якості, а й вибору споживачів. Крім того, саме ASUS свого часу випустила перший серійний ноутбук з українською розкладкою.
1 липня компанія провела реорганізацію, відкривши нову юридичну особу – ТОВ "АСУС Україна". Попереднє представництво – ASUS Global Pte. Ltd. – було ліквідовано.
McDonald's
Перший ресторан швидкого харчування McDonald's відкрився в Україні 24 травня 1997 року в Києві. Того ж року заклади компанії з'явилися в Дніпропетровську (нині – Дніпро) та Харкові. Відтоді McDonald's в Україні процвітає. Київський заклад біля залізничного вокзалу став одним із найпопулярніших у світі: з 2006 року він постійно входить до п'ятірки найбільш відвідуваних.
За час роботи в Україні мережа розрослася до понад 100 ресторанів і щодня обслуговує близько 350 000 відвідувачів. Щороку, зазвичай восени чи взимку, McDonald's проводить сезон української кухні, пропонуючи гостям унікальне меню.
Кого в Україні зачекалися
Starbucks
На відкриття мережі найвідоміших у світі кав'ярень чекають не менше, аніж чекали на IKEA. У січні 2021 в Україні з'явився офіційний дистриб'ютор – Nestle, який став постачати фірмову каву Starbucks. Однак розраховувати на відкриття кав'ярень найближчим часом не варто.
PayPal
Офіційно в Україні одна з найпопулярніших у світі платіжних систем не представлена. Її шлях на наш ринок довгий та тернистий. Багато років усе обмежувалось самими переговорами.
Надія на реальні зрушення з'явилася цьогоріч, коли 29 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон України "Про платіжні послуги", який наближає українські методи та правила економічної діяльності до європейських. Тож нарешті наша держава може стати цікавою для платіжного сервісу.
Tesla
Автомобільну компанію Tesla, як і свого часу платіжну систему PayPal, заснував мільярдер Ілон Маск. Сьогодні на українських вулицях, переважно у великих містах, часто можна побачити її електричні автівки. Проте офіційного представництва та магазинів Tesla в Україні ще немає.
Електромобіль Tesla Model Y / Фото Craventure Media/unsplash
Утім, компанія поступово просувається на схід Європи. У Німеччині будується величезна фабрика Tesla, що випускатиме в тому числі Tesla Model Y. В Угорщині та Румунії вже можна офіційно купити автомобілі компанії. Чи прийме естафету Україна – покаже час.