Американка вживила собі під шкіру 25 чипів і тепер розповідає лише про позитивні враження

14 серпня 2023, 20:01
Читать новость на русском

Джерело:

Engadget

Програмістка Міана Віндалл вшила під шкіру 25 імплантатів – від звичайних магнітів до RFID-технологій. Тепер вона ділиться враженнями, заявляючи про велику користь свого задуму.

На конференції з безпеки DEF CON у четвер Віндалл розповіла про те, як вона зацікавилася імплантатами, а також про досвід їхнього програмування для особистого використання – наприклад, для сканування в її колишньому офісі.

Дивіться також Нова пам'ять для смартфонів обробляє 68 гігабайтів даних за секунду

Дуже корисно

RFID лежить в основі таких технологій сканування, як проїзні на метро або система оплати за допомогою дотику. Віндалл каже, що її чипи допомагають швидко вирішувати й інші побутові завдання. Найчастіше – для ідентифікації: у перепустках, ключах від під'їзду, автомобіля та іншого. Коли вона хоче піти ввечері до клубу й не брати з собою сумку та ключі, повернутися додому не складе труднощів — спеціальний замок зчитує мітку під її шкірою і відчиняє двері.

Дівчина розповідає, що далеко не кожен чип під шкірою буде корисним. Ба більше, вже після вживлення імплант може вийти з ладу або відв'язатися від замка. У неї самої є кілька таких чипів, які не завдають шкоди організму, але й користі від них ніякої.
  • Великим мінусом є те, що замки необхідно самостійно модифікувати, щоб вони працювали з імплантованими RFID. Фактично мова йде про зламування, що потребує певних технічних навичок, щоб зробити замок.
  • Серед переваг Віндалл називає безпеку даних. Посвідчення або ключ можуть украсти, а ось дублювати імплантований чип майже неможливо.

Що стосується естетики, то "здебільшого їх не особливо помітно", каже власниця чипів.