Гарнітура Cognixion ONE з нейроінтерфейсом вийде на ринок до кінця року
Джерело:
New AtlasНейрогарнітуру Cognixion ONE розробляє з 2017 року стартап, який об'єднав неврологів, інженерів, фахівців з патологій мови та інших експертів по комунікативним розладів. Вже до кінця 2021 року розробник обіцяє представити продукт на ринку.
Ґаджет у першу чергу орієнтований на пацієнтів з церебральним паралічем, бічним аміотрофічним склерозом та всіх тих, кому може допомогти технологія управління електронним пристроєм через рухи очей, жести або імпульси мозку.
Цікаво Створили штучні м'язи, які можна прокачати
Зростання популярності нейроінтерфейсів
Хоч технології нейроінтерфейсів, на кшталт того, який розробляє компанія Ілона Маска Neuralink, ще не досить зрілі і не дозволяють людям передавати думки один одному на відстані, але їх вже достатньо для того, щоб вибрати пункт в меню або букву на клавіатурі.
У гарнітурі Cognixion ONE є шість неінвазивних електродів, для підключення яких не потрібно навіть голити голову або наносити гель. Досить одягнути пристрій на голову, і він адаптується до мозку, а алгоритм машинного навчання оптимізує швидкість нейроінтерфейсу.
Апарат повністю автономний, тобто може працювати без підключення до комп'ютера або джерела живлення. Є вбудоване підключення через 4G LTE, так що пристрій залишається онлайн навіть поза межами дії мереж Wi-Fi. Також розробники обіцяють інтегрувати віртуального помічника, наприклад, для управління розумним будинком.
Як працюватиме гарнітура Cognixion ONE
Подробиць про Cognixion ONE поки небагато, але судячи з уже опублікованими матеріалами, гарнітура годиться для стандартних додатків доповненої реальності – перегляду кінофільмів, ігор, музики, спілкування та віддаленого управління комп'ютером. Про ціну та терміни початку продажів теж поки нічого не відомо, крім нечіткої дати – 2021 рік. Однак зацікавлених користувачів вже запрошують на бета-тестування.
- Нагадаємо, що у грудні 2020 року французький стартап NextMind почав приймати замовлення на пристрій введення нового покоління – нейронний інтерфейс Dev Kit. Ґаджет перетворює сигнали мозку у цифрові команди і дозволяє управляти комп'ютерами і AR/VR-гарнітурами.
- Щодо нейроінтерфейса від Ілона Маска, розробкою якого займається компанія Neuralink, то нам пообіцяли вже в березні показати мавпу з імплантованим чіпом, яка зможе керувати комп'ютерною грою. Крім того, у подкасті Джо Рогана Ілон Маск наголосив, що Neuralink розраховує вже до кінця 2021 року почати тестування на добровольцях.
- Також вчені з інституту KAIST продемонстрували крихітний мозковий імплант створений з біосумісних матеріалів і забезпечений антеною для збору електромагнітного випромінювання, яке перетворюється в електричну енергію. З його допомогою можна віддалено керувати мозком зі смартфона. Пристрій протестували на лабораторних гризунах.