Дія відкриє свій початковий код для всіх: що це означає
Кабінет Міністрів України підтримав постанову, яка дозволить розробникам Дії відкрити код застосунка. Для чого це потрібно і як це вплине на безпеку програми та даних користувачів, розповіли в Міністерстві цифрової трансформації.
Навіщо?
Сьогодні опенсорс використовує більшість розробників найуспішніших застосунків з усього світу. Адже це допомагає розвивати та масштабувати продукт,
– пише Міністерство.
Такий крок дозволить розробники з будь-якого куточка світу аналізувати особливості архітектури українського застосунка й зрозуміти принципи його роботи. Вони зможуть переглянути технічну документацію та на її основі розробити власні нові сервіси.
Це значно спростить та пришвидшить процес експорту Дії до інших країн. Розробники впевнені, що так Україна покаже партнерам, що попри війну продовжує розвиватися та може ділитися власними цифровими продуктами.
Ще одним позитивним моментом відкриття коду є те, що IT-спільнота зможе долучитися до аналізу коду й пропонувати зміни чи покращення, які надалі розглядатиме команда інженерів Дії.
Дивіться також У Дії з’явилася карта укриттів: як скористатися новою послугою
Які наслідки?
Боятися такого кроку користувачам не варто. Для того, щоб скористатися відкритим кодом, у його межах створюється тестове середовище з тестовими користувачами. При цьому сторонні не мають доступу до реєстрів, перебуваючи фактично в обмеженій "пісочниці", тож дані українців залишатимуться у повній безпеці.
Сьогодні на основі open-source працює величезна кількість програмного забезпечення. Наприклад, такою є операційна система Android. Відкритість коду дозволяє всім охочим гнучко створювати власні програми, а виробникам смартфонів – пропонувати власні оболонки, які для кінцевого користувача означають новий дизайн, унікальні функції та інше.