До кінця року Росія створить реєстр "токсичного контенту": що туди ввійде

26 квітня 2022, 17:02
Читать новость на русском

Важко уявити, що може бути більш токсичним, ніж сама Росія. Але саме там планують визначити перелік контенту, який будуть офіційно вважати шкідливим.

Реєстр токсичного контенту в інтернеті, судячи з усього, наразі є не пропозицією, а конкретним планом. Член Ради з розвитку громадянського суспільства і прав людини при президентові Росії Ігор Ашманов заявив, що роботу хочуть завершити до кінця 2022 року.

Цікаво Російські користувачі подають колективний позов проти Netflix: чого вимагають

Який контент є токсичним у Росії

Автор ідеї вважає токсичними матеріали про:

  • Радикальний фемінізм,
  • Чайлдфрі (ідеологія, яка характеризується принциповим небажанням мати дітей попри таку можливість. Також іноді вживається термін "свідома бездітність").
  • ЛГБТ,
  • Насильство та інше.

Я розраховую, що це буде волонтерський проєкт, в якому кожною гілкою будуть займатися ті, хто цим професійно займається,
— каже Ашманов.

Рашистський чиновник зазначив, що з волонтерів буде сформована експертна рада, яка отримає відповідні матеріально-технічні засоби для своєї роботи. "Я сподіваюся, що цей проєкт розвинеться, за цей рік ми його запустимо", – додає Ашманов.

На початку 2022 року президент терористичного формування під назвою "Росія" Путін розпорядився розглянути пропозиції щодо реалізації проєкту створення саморегульованого реєстру токсичного контенту з метою "захисту неповнолітніх" і при необхідності вжити відповідних заходів підтримки. Сьогодні токсичним у Росії можуть порахувати будь-що. Різні політики у різний час здійснювали спроби заборонити комп'ютерні ігри, аніме, окрему музику, суспільні рухи, ідеології та інше. Чи буде передбачено якусь відповідальність за токсичний контент, поки неясно.