Google роками зберігатиме все, що ви введете в ШІ Gemini, навіть якщо діалог буде видалено

15 лютого 2024, 18:01
Читать новость на русском

Джерело:

ZDNet

Одна з перших рекомендацій, яку самі ж розробники чат-ботів дають користувачам, полягає в тому, щоб ті ні в якому разі не ділилися зі штучним інтелектом конфіденційною інформацією, котра не повинна потрапити на очі інших людей. І ось, чому це хороша ідея.

Gemini від Google, раніше відомий як Bard, отримав схвальні відгуки, оновившись до нової версії. Дехто навіть заявляє, що тепер він "на голову вищий за ChatGPT від OpenAI", хоча це ще належить перевірити часом. Але якщо ви плануєте використовувати Gemini, вам варто уважно ознайомитися з політикою конфіденційності.

Дивіться також Google Bard стає Gemini, отримує мобільний додаток і заміняє голосового помічника Assistant

Деталі

Раніше Google прямо на головній сторінці попереджала користувачів не надавати Gemini будь-яку конфіденційну інформацію, а зараз цей пункт перемістили в правила конфіденційності. Компанія зберігає ваші діалоги з чат-ботом, щоб зробити свої інструменти кращими. Фактично, все, що ви розповідаєте Gemini, може зберігатися компанією. І навіть якщо ви видалите той чи інший діалог зі свого списку ліворуч, він усе одно залишиться в пам'яті Gemini протягом трьох років.

Розмови, які були переглянуті або прокоментовані людьми-рецензентами (і пов'язані з ними дані, такі як ваша мова, тип пристрою, інформація про місцезнаходження або відгуки), не видаляються, коли ви видаляєте свою активність у Gemini Apps, оскільки вони зберігаються окремо й не пов'язані з вашим обліковим записом Google. Натомість вони зберігаються до трьох років,
– пояснює Google в останній версії політики конфіденційності Gemini.

Google залучає людей-рецензентів, щоб перевірити, як використовується Gemini, і внести необхідні зміни, якщо щось йде не так, як заплановано. Це означає, що всю цю інформацію обробляють живі люди, які перевіряють, чи коректно реагує ШІ. Звісно, вони не можуть опрацювати абсолютно всі розмови зі штучним інтелектом, оскільки їх дуже багато по всьому світу, але імовірність того, що саме ваша трапиться контролеру, все ж існує.

Разом із тим Google запевняє, що нікому не продає особисту інформацію своїх користувачів. Крім того, розробники в процесі перевірок "використовують автоматизовані інструменти для видалення інформації, що ідентифікує користувача, наприклад, адреси електронної пошти та номери телефонів".

Однак варто пам'ятати, що так само, як багато чого можна дізнатися з одних лише метаданих, вилучення частини інформації не означає, що вона є повністю анонімною.