Apptronik представила робота-гуманоїда Apollo – він може допомогти з важкою фізичною роботою

27 серпня 2023, 17:06
Читать новость на русском

Джерело:

Spectrum

Людиноподібний робот Apollo був вперше анонсований в січні і має на меті революціонізувати важку фізичну працю в різних галузях промисловості. Завдяки вражаючому часу автономної роботи, що становить чотири години, робот готовий змінити логістику та виробництво, а його потенційне застосування розширюється і на інші сфери.

На що здатний Apollo

Протягом останніх 7-8 років компанія Apptronik була в авангарді розробки людиноподібних роботів та екзоскелетів. Однак робот Apollo вирізняється тим, що від самого початку був зосереджений на комерційній життєздатності.

Читайте на сайті DeepMind зробить роботів розумнішими та вправнішими

Команда інженерів дотримувалася стратегії створення мінімально життєздатної платформи, яка може бути адаптована до індивідуальних вимог замовника, перегукуючись зі зручними та адаптивними функціями сучасних смартфонів.

Останнє творіння компанії, гуманоїдний робот Apollo, має висоту 1,7 метра і вагу 73 кілограми, з вражаючою максимальною вантажопідйомністю 25 кілограмів. Живлячись від змінного акумулятора, Apollo може працювати безперервно до чотирьох годин. Наразі Apptronik володіє двома роботами такого типу, і ще чотири одиниці перебувають у процесі розробки.


Робот-гуманоїд Apollo / Фото Apptronik

Хоча основна сфера діяльності компанії Apptronik лежить у площині логістики та виробництва, робот Apollo демонструє універсальність, що розширює його потенційне використання далеко за межі цих сфер.

Спільні розробники матимуть можливість вдосконалювати і розширювати можливості робота, передбачаючи його застосування в будівництві, нафтогазовій промисловості, виробництві електроніки, роздрібній торгівлі, службах доставки додому, догляді за людьми похилого віку та інших галузях.

Роботи замінять складських працівників

Впровадження людиноподібних роботів, призначених для роботи зі стандартними контейнерами – коробками та ящиками – є свідомою відповіддю на дефіцит добровільної людської робочої сили для виконання повторюваних і фізично важких завдань. Доступність таких роботів, як Apollo, буде ключовим фактором, що визначатиме їхній попит на ринку.

Apptronik бачить довгострокову мету в тому, щоб ціна людиноподібного робота не перевищувала 50 000 доларів. Хоча вартість андроїдів можна порівняти з вартістю автомобілів, виробничий процес вимагає менше сировини, що потенційно позиціонує їх як більш економічний варіант.


Apollo зможуть замінити людей на складах / Фото Apptronik

Дивіться також Unitree Go 2: цей робопес за 1600 доларів здивує вас своїми можливостями

З більш ніж 10 пілотними проєктами в стадії розробки, найближчі плани Apptronik включають внутрішні демонстрації модулів Apollo Alpha протягом цього року. На наступний рік заплановані польові пілотні випробування виробничих роботів, що відкриє шлях до повномасштабного комерційного виробництва, яке, як очікується, розпочнеться до кінця 2024 року.