Хто такий Джеймс Нейсміт та чому Google присвятив йому новий дудл

15 січня 2021, 07:06
Читать новость на русском

15 січня пошуковик Google вирішив вшанувати новим дудлом доктора Джеймса Нейсміта. Чим він знаменитий? Саме цей чоловік винайшов мегапопулярну і сьогодні гру – баскетбол.

Новий дудл від Googl – про Джеймса Нейсміта

15 січня Google присвятив дудл канадсько-американському педагогу, професору, лікарю й тренеру – доктору Джеймсу Нейсміту. У 1891 році саме цей чоловік винайшов баскетбол, пише 24 канал.

Також цікаво Її звеличував Пікассо: хто така Катерина Білокур, якій Google присвятив дудл

Перший зафіксований в історії матч відбувся у грудні, але там ще була трохи плутанина з правилами. Тож вже 15 січня наступного – 1892 – року Нейсміт публічно оголосив про нову гру та опублікував її правила.

Це сталося на сторінках шкільної газети коледжу в Спрінгфілді на ймення "Трикутник". Маючи скромний початок у гімназії, цей вид спорту переріс у міжнародного гіганта, популярного у 200 країнах.


Джеймс Нейсміт – винахідник баскетболу / Фото wikimedia

Хто такий Джон Нейсміт і як з'явився баскетбол

  • Джеймс Нейсміт народився 6 листопада 1861 року у Канаді.
  • Ступінь бакалавра з фізичного виховання здобув в Університеті Макгілла.
  • У 1890 влаштувався викладачем у коледж YMCA у Спрінгфілді, штат Массачусетс, США.

Ось там він і розробив, на доручення директорату, "гру для приміщень, яка могла б зайняти студентів під час суворої зими". При цьому поєднавши американський футбол, футбол та хокей на траві.


Новий дудл від Google – про баскетбол і його винахідника / Скриншот

  • 21 грудня 1891 року Нейсміт ввів цю гру у свій клас – спершу з 10 умовними правилами, футбольним м'ячем і командами по 9 людей.
  • Чи сприйняли новий спорт із захватом? Ба ні, скоріше зі скепсисом. Однак баскетбол розвивався, набував популярності, і дуже швидко.
  • 1936 року в Берліні він вже був серед олімпійських видів. Джеймс Нейсміт тоді кинув перший м'яч – і так розпочав першу гру.

Дудл від Google про Нейсміта та баскетбол: дивіться відео

Нейсміт, що цікаво, вважав баскетбол способом покращити себе фізично та розумово, причому способом для всіх! Тож і не дивно, що ця гра переросла у глобальне явище поза будь-якими расовими чи гендерними бар'єрами.

Дивіться також Хто такий Вільям Артур Льюїс і чому йому Google присвятив дудл