Все більше техногігантів забороняють користуватись Zoom: що з ним не так

24 квітня 2020, 17:10
Читать новость на русском

Раніше Ілон Маск заборонив працівникам SpaceX використовувати сервіс для відеоконференцій Zoom. З таким же рішенням виступили у корпорації Google. Зараз технокомпанії Ericsson і NXP Semiconductors та автовиробник Daimler теж вирішили відмовитись від послуг Zoom.

SpaceX

Як раніше писав 24 канал, про те, що Zoom забороняється до використання, Ілон Маск попередив у поштовій розсилці адресованій співробітникам SpaceX.

Цікаво Ілон Маск готовий безкоштовно розсилати апарати штучної вентиляції легенів

Ми розуміємо, що багато хто з вас користується цим інструментом для проведення конференцій і підготовки робочих зустрічей. Будьте ласкаві, користуйтеся відтепер електронною поштою, сервісом смс-повідомлень або телефонами як альтернативними засобами зв'язку,
– написав Маск у листі.

Зазначається також, що NASA вдалося до аналогічних заходів та заборонило своїм співробітникам користуватися Zoom. Відділення Федерального бюро розслідувань США в Бостоні (штат Массачусетс) в понеділок рекомендувало користувачам утриматися від проведення відеоконференцій з допомогою цього додатка. ФБР аргументувало своє попередження двома випадками стороннього підключення до відеозанять у школах.

Google

У Google вирішили блокувати роботу сервісу на робочих комп'ютерах співробітників. При цьому у компанії підкреслили, що співробітники можуть використовувати Zoom для зв'язку з рідними з телефону або через веб-браузер.

NXP і Ericsson

Компанії NXP та Ericsson просять співробітників не використовувати Zoom для комунікацій. При цьому працівникам запропонували як альтернативу аналогічні сервіси від Microsoft.

Цікаво Як працювати вдома і не втратити продуктивність: досвід IT-компаній

Daimler

Компанія Daimler, у якій працює 300 тисяч людей у всьому світі, теж строго заборонила використання Zoom, також вказавши сервіс Microsoft, як надійнішу альтернативу.

В чому проблема Zoom

Річ у тім, що в Zoom не передбачено наскрізне шифрування даних. Саме ця обставина дозволяє як мінімум розробнику спостерігати за приватними відеоконференціями.

До слова, напередодні житель міста Сакраменто, штат Каліфорнія, Роберт Каллен подав до суду на сервіс Zoom через розголошення конфіденційної інформації третім особам.

В заяві позивача, поданій в понеділок до федерального суду Сан-Хосе, стверджується, що при встановленні або відкритті скриньки сервіс без відома користувача передає інформацію про нього третій стороні, наприклад, компанії Facebook.

Що таке Zoom?Це сервіс для проведення відеоконференцій та онлайн-зустрічей. Організувати зустріч може будь-який користувач, що створив обліковий запис. Безкоштовна версія програми дозволяє проводити відеоконференцію тривалістю 40 хвилин, однак на період пандемії сервіс прибрав це обмеження.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно