"Інтертелеком" повернув ліцензію 4G та подав до суду на НКРЗІ
Окружний адмінсуд Києва зупинив дію рішення Національної комісії з державного регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ), яким було позбавлено "Інтертелеком" ліцензії на розгортання мереж 4G.
Суд також зупинив дію рішення про анулювання ліцензій оператора для цифрового стільникового зв'язку стандарту CDMA-800, повідомляє пресслужба суду.
До теми: 4G з'явиться у малих містах і селах: Київстар, lifecell та Vodafone отримали ліцензії
Разом з тим суд відкрив провадження за позовом "Інтертелеком" до НКРЗІ та розгляне цю справу за спрощеною процедурою.
Що з 4G-ліценцією "Інтертелеком"
Наразі ліцензія оператора дійсна, принаймні до моменту, поки ОАСК не винесе остаточного рішення за позовом "Інтертелеком".
Як розвивалися події
1 квітня на офіційному порталі НКРЗІ з'явилося повідомлення про те, що "Інтертелеком" вніс до Державного бюджету України лише 1 мільйон гривень, а це становить всього 0,5% від загальної вартості ліцензії, яка коштує 194,6 мільйонів гривень.
У лютому уряд прийняв рішення щодо перерозподілу радіочастотного спектру 800-900 МГц між чотирма українськими операторами:
- Київстар;
- Vodafone Ukraine;
- lifecell;
- Інтертелеком.
Однак саме в "Інтертелекому" запуск 4G-інтернету виявився під питанням через відсутність грошей.
У березні "Інтертелеком" попросив у регулятора продовжити відтермінування оплати до 1 липня 2020 року. На засіданні, яке проходило 17 березня НКРЗІ прийняла рішення надати оператору відтермінування до 1 квітня.
Ці гроші оператор повинен був внести до 10 березня 2020 року. Після цього терміну він направив в НКРЗІ офіційний лист, в якому зазначалося, що "Інтертелеком" зобов'язується сплатити гроші за 4G ліцензію в повному обсязі до 1 квітня 2020 року.
Що буде якщо 4G-ліцензію таки заберуть
Оператор повинен буде відключити 9-15 канали в Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській та Волинській областях. Відключення буде проводитися в рамках узгодженого в січні з іншими операторами плану щодо рефармінгу частот в діапазоні 700-900 МГц.
Чого очікувати абонентам "Інтертелеком"
Мінцифри на основі проведеного раніше опитування надало НКРЗІ перелік об’єктів соціальної інфраструктури, що отримують телекомунікаційні послуги від "Інтертелекому". Таким чином відомства шукатимуть можливості для підключення до інших операторів у випадку, якщо ліцензію таки скасують.
Громадяни – абоненти "Інтертелекому" – можуть у разі проблем з наданням послуг звернутись на:
- Гарячу лінію НКРЗІ (044) 202-00-81 щосереди від 11:00 до 13:00
- Урядову гарячу лінію 1545 цілодобово
- Громадську приймальню НКРЗІ (044) 202-00-68.
- Електронні звернення можна надсилати на адресу e_zvernen@nkrzi.gov.ua
Скільки заплатили за 4G інші оператори
Трійці українських операторів ліцензія коштувала чимало:
- Київстар заплатив 261,6 мільйонів гривень
- Vodafone-Україна – 229,6 мільйонів гривень
- lifecell – 121,2 мільйонів гривень
Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно