Китай готує свій Starlink і це не жарт: супутникове сузір'я G60 Starlink матиме 12000 супутників

9 серпня 2023, 18:31
Читать новость на русском

Джерело:

SpaceNews

Китай оголосив про свої плани розпочати проєкт створення нового мегасупутникового угруповання, відомого як G60 Starlink, яке має охоплювати мережу з 12 000 супутників. Цей крок розглядається як значний крок до забезпечення глобального інтернет-покриття і розширення комунікаційних можливостей.

Сузір'я не лише конкуруватиме зі службою Starlink американської компанії SpaceX, але й кине виклик китайському національному проєкту супутникового інтернету Guowang, в рамках якого планується розгорнути понад 13 000 супутників.

Дивіться також Пентагон придбає Україні термінали Starlink, які Маск не зможе відключати, – NYT

Що відомо про цей проєкт

Розробка G60 Starlink, яка розпочалася ще у 2016 році, була оповита таємницею до 2021 року, коли стали відомі подробиці про сузір'я широкосмугового зв'язку. Ініціатива має на меті запропонувати альтернативу американському Starlink і китайському проекту Guowang, позиціонуючи себе як життєздатний варіант інтернет-зв'язку в глобальному масштабі.

Проєкт розпочнеться зі створення надсучасного центру з виробництва супутників, розташованого в шанхайському районі Сунцзян, який має запрацювати наприкінці цього року. Прогнозується, що цей завод зможе виробляти до 300 супутників на рік, при цьому вартість одного супутника знизиться на 35%. Цей виробничий центр є важливим елементом більш широкої програми G60 Starlink.

Як працюватимуть супутники

У документах, поданих до Міжнародного союзу електрозв'язку, викладена запропонована стратегія розгортання супутникового угруповання. План передбачає 36 полярних орбітальних угруповань, кожна з яких містить 36 супутників, тобто загалом 1 296 космічних апаратів. Ці супутники працюватимуть у Ku, Q і V діапазонах, задовольняючи різноманітні комунікаційні потреби.

Частиною комплексної стратегії G60 Starlink є створення центру відстеження і управління супутниками. Очікується, що цей центр сприятиме розвитку китайської індустрії малих супутників, залучаючи такі установи, як Китайська академія космічних технологій (CAST), Китайська корпорація аерокосмічної науки і промисловості (CASIC) і Інноваційна академія мікросупутників (IAMCAS) при Китайській академії наук. Крім того, такі компанії, як GalaxySpace і HKATG з Гонконгу, готові відігравати певну роль у реалізації проекту.

Поки плани G60 Starlink перебувають у фокусі уваги, залишаються питання щодо координації, регулювання і затвердження процесів, які регулюватимуть діяльність як G60 Starlink, так і Guowang. Ці тонкощі, які здебільшого залишаються нерозкритими для громадськості, будуть життєво важливими для визначення відповідних траєкторій проектів і їхнього впливу на глобальну мережу зв'язку.

Читайте на сайті Ілон Маск відмовив ЗСУ у проханні увімкнути Starlink у районі окупованого Криму, – NYT

Прагнення Китаю утвердитися в гонці за супутниковий інтернет поширюється і на його проєкт Guowang, який має на меті запустити першу партію супутників пізніше цього року за допомогою ракети Long March 5B з розгінним блоком Yuanzheng-2. Країна також працює над вдосконаленням своєї пускової інфраструктури, будуючи нові пускові майданчики на острові Хайнань з метою збільшення частоти запусків комерційних супутників.