Видання зазначає, що у червні 2023 року очільник Міністерства оборони США Ллойд Остін схвалив угоду Пентагону про купівлю від 400 до 500 нових терміналів та послуг Starlink.

Дивіться також Ілон Маск відмовив ЗСУ у проханні увімкнути Starlink у районі окупованого Криму, – NYT

За словами двох джерел, ознайомлених з договором, Пентагон таким чином отримує контроль над налаштуваннями сигналів Starlink на території України.

Це необхідно, щоб забезпечити Україні термінали та послуги для виконання завдань без імовірності переривання зв'язку.

Видання нагадує, що Маск відключав доступ до деяких терміналів Starlink в Україні.

Це позбавить зайвих проблем

Крім того, за даними видання, доступ до Starlink також змінювався залежно від ходу війни, оскільки Росія завойовувала території, а Україна виборювала їх повернення.

В залежності від того, як лінія фронту змінювалася, Маск використовував геолокації, щоб обмежити доступність Starlink на передовій.

Це було проблематично. Коли восени українські війська спробували відбити і міста, зокрема Херсон, у районах, контрольованих Росією, для зв'язку їм знадобився доступ до Інтернету. Український міністр Федоров та військові надсилали Маску листи з проханням відновити сервіс у районах, де наступала армія,
– йдеться у статті NYT.

До слова, наразі в Україні понад 42 000 терміналів Starlink використовуються військовими, лікарнями, підприємствами та гуманітарними організаціями.