Китай показав нові фото Марса, зроблені зондом Тяньвень-1

3 січня 2022, 16:04
Читать новость на русском

Національне космічне управління Китаю відзначило Новий Рік новими фотографіями Червоної планети. Зображення опублікували на сайті управління.

Серед продемонстрованих фото – загальна фотографія зонда і Марса, крупний план орбітального апарату "Тяньвень-1", Північна полярна шапка планети та апарат "Чжуронг", який фотографує поверхню Марса. Управління вирішило опублікувати знімки, щоб запевнити що "Тяньвень-1" у безпеці.

Цікаво Даруй святково: з нагоди зимових свят Samsung пропонує вигідні умови на телевізори й проєктори

Нові фото Марса

  • Передача фотографій зайняла близько 19,5 хвилини.
  • На кадрах зображений сам орбітальний апарат – він золотистого кольору, і частина поверхні Марса.
  • Крім полярних крижаних шапок, що складаються з сухого (твердий вуглекислий газ) і водяного льодів, можна побачити кратер імені Сергія Корольова і дюнне поле Олімпії.


Марс з орбіти / Фото Національне космічне управління Китаю

На фото сонячне крило орбітального апарату – воно повністю розгорнуте, положення стабільне. Радіолокаційна антена підземного виявлення розташована паралельно сонячному крилу, а подовжувач магнітометра тягнеться у верхній лівій частині.


Північна полярна шапка планети / Фото Національне космічне управління Китаю

На зображенні видно крижану шапку Північного полюса Марса. Після багатьох років намерзання й танення він представляє кругову спіральну форму рельєфу, що складається з білого льоду і відкритої поверхні (гола порода) з центром на полюсі.


Поверхня Марса в об'єктиві апарата "Чжуронг". Зображення складене з трьох окремих / Фото Національне космічне управління Китаю

Станом на 3 січня 2022 року орбітальний апарат "Тяньвень-1" працює на орбіті Марса 529 днів і зараз перебуває на відстані близько 350 мільйонів кілометрів від Землі. Мета місії – знайти сліди життя на Марсі й визначити можливість поселення людини. У межах місії китайські вчені займаються дослідженням морфології та геологічних характеристик поверхні, розміщення ґрунту й льоду, іоносфери та характеру навколишнього середовища, а також фізичних полів і внутрішньої структури Червоної планети.