Китай запровадить експортний контроль на безпілотники та пов'язане з ними обладнання, – Reuters

1 серпня 2023, 11:31
Читать новость на русском

Джерело:

Reuters

У відповідь на ескалацію напруженості у відносинах зі Сполученими Штатами щодо доступу до технологій, Міністерство торгівлі Китаю оголосило, що запровадить експортний контроль на певні безпілотники та пов'язане з ними обладнання, посилаючись на необхідність захисту "національної безпеки та інтересів". Нові заходи набудуть чинності 1 вересня.

Що саме потрапить під нові обмеження

До обладнання, на яке поширюються експортні обмеження, належать двигуни для безпілотників, лазери, засоби зв'язку та системи захисту від безпілотників. Слід зазначити, що ці заходи також поширюватимуться на деякі споживчі дрони. Однак цивільні дрони не будуть дозволені для використання у військових цілях. Представник Міністерства торгівлі наголосив, що цей крок Китаю є відповідальним кроком, спрямованим на реалізацію глобальних ініціатив у сфері безпеки та підтримання миру в усьому світі.

А тим часом Україна досягла значного прогресу в розробці дронів, поєднаних зі штучним інтелектом

Це рішення було прийнято на тлі значного зростання китайської індустрії безпілотників і розширення експорту на міжнародні ринки, в тому числі до Сполучених Штатів. За даними американських законодавців, більша частина дронів, що продаються в США, вироблені китайською компанією DJI, яка набула популярності серед агентств громадської безпеки.

DJI відреагувала на цю заяву, стверджуючи, що компанія суворо дотримується і виконує всі чинні закони і правила в країнах, де вона працює, в тому числі правила експортного контролю Китаю. Компанія заявила, що ніколи не виробляла і не постачала продукцію для військового використання або конфліктів у будь-якій країні.

Це ж було уже

У квітні цього року Міністерство торгівлі Китаю вже реагувало на звинувачення американських і західних ЗМІ, назвавши їх "безпідставними" і такими, що мають на меті дискредитувати китайські фірми. Тоді міністерство пообіцяло посилити експортний контроль над безпілотниками і обладнанням для них.

Рішення про обмеження експорту безпілотників слідує за попереднім оголошенням Китаю про експортний контроль над певними металами, необхідними для виробництва мікрочіпів, у відповідь на заходи США, які обмежили доступ Китаю до ключових технологій, в тому числі до обладнання для виробництва мікросхем.

Дивіться також Китай підключив до електромережі найбільший у світі вітрогенератор

Очікується, що запровадження експортного контролю на безпілотники та пов'язане з ними обладнання матиме значні наслідки для світового ринку безпілотників і призведе до подальшого загострення торговельних відносин між Китаєм і США. Хоча Китай стверджує, що його дії необхідні для захисту національної безпеки, цей крок може потенційно вплинути на галузі, які значною мірою покладаються на технології безпілотників у різних сферах застосування.