У Китаї знайшли чудове місце для телескопа нового покоління
Джерело:
NatureВеликі наземні телескопи забезпечують наукову спільноту велетенською масою інформації. Космічні телескопи, звісно, краще, але їх ще потрібно запустити на орбіту. На Землі ж телескопи будувати поки простіше. Та для цього необхідно знайти місце, яке ідеально підійде по всім параметрам.
Здається, у Китаї змогли знайти таке місце на вершечку гори Saishiteng, висотою понад 4 кілометри. Гора розташована на стику трьох провінцій: Цінхай, Ганьсу та Сіньцзян-Уйгурського автономного районну. Китайські вчені три роки вивчали ситуацію в цьому районі та прийшли до висновку, що місце практично ідеальне для побудови обсерваторії нового покоління.
Цікаво Кого чекає Україна: які компанії мають офіційні представництва, а про які ми лише мріємо
Телескоп нового покоління побудують в Китаї: дивитись відео онлайн
Чому обрали саме це місце для побудови обсерваторії
Локація для побудови обсерваторії має відповідати певним вимогам:
- Хороший огляд неба.
- Гарна погода з мінімальними опадами.
- Доступність.
- Стабільні температурні умови.
- Політична стабільність в регіоні.
- Чисте повітря.
Місце, яке обрали китайські вчені, розташоване неподалік містечка Lenghu, провінція Цінхай. Вчені стверджують, що в цьому регіоні спостерігається сухий клімат. Чисте небо спостерігається протягом 70% року.
За 80 кілометрів розташований міжнародний аеропорт та залізнична станція.
В середньому на рік спостерігається 3 500 сонячних годин, що свідчить про гарні погодні умови.
Цікаве на сайті Телескоп імені Джеймса Вебба хочуть перейменувати на вимогу ЛГБТ-активістів
Порівняння умов з іншими великими обсерваторіями світу / Фото Nature
У спеціалістів присутня можливість обрати висоту, на якій буде побудований телескоп: від 4 200 метрів до 4 500 метрів над рівнем моря.
Також вчені наголошують на ще одній перевазі цієї локації: новий китайський телескоп "закриє" своєрідний розрив між двома великими комплексами телескопів: Міжнародною астрофізичною обсерваторією на острові Ла-Пальма, Іспанія та обсерваторії Мауна-Кеа, Гаваї.
Після побудови телескоп нової китайської обсерваторії матиме найбільше дзеркало у світі – його діаметр складе 30 метрів.