Коло замкнулося: штучний інтелект попередив про небезпеку штучного інтелекту

14 грудня 2021, 13:28
Читать новость на русском

Джерело:

TheConversation

Професори Оксфордського університету вирішили запросити на студентську конференцію незвичного гостя – штучний інтелект, оскільки він же й був темою обговорення. Під час дискусії алгоритм зробив заяву, що приголомшила навіть самих розробників.

Нейромережа базувалася на мовній моделі Megatron-Turing NLG і використовувала обладнання Nvidia та Google. Навчали її на всіх наявних статтях з Вікіпедії англійською мовою, 63 мільйонах новинних статей з інтернету за 2016-2019 роки та архіві з коментарями на Reddit обсягом 38 гігабайтів.

Цікаво Із турботою про довкілля: як Samsung допомагає утилізовувати старі смартфони

Що сказала нейромережа

На підставі всіх отриманих даних, штучний інтелект міг вести діалог з вченими та студентами. В ході такого спілкування Megatron-Turing NLG повідомив, що штучний інтелект завжди буде поза етикою. Це просто інструмент, який людство зможе використовувати для добра чи зла, адже погані й хороші бувають тільки люди.

ШІ ніколи не буде етичним. Цей інструмент, як і будь-який інший, використовується як на благо, так і на шкоду,
– сказав студентам алгоритм.

Передбачення від штучного інтелекту

  • Нейромережа також передбачила, що в майбутньому головною силою економіки буде інформація.
  • Про кожну людину будуть знати майже все і таких даних буде значно більше, ніж зараз.
  • Перегони озброєнь у світі продовжаться й надалі, якщо тільки люди не відмовляться від штучного інтелекту

Зрештою, я вважаю, що єдиний спосіб уникнути перегонів озброєнь – це відмовитися від ШІ. Тільки так вийде захистити людство,
– додає Megatron-Turing NLG

Однак алгоритм упевнений, що штучний інтелект все-таки стане в пригоді людству: "Коли я дивлюся на те, як розвивається світ технологій, я бачу чіткий шлях у майбутнє, в якому ШІ буде використовуватися для створення чогось, що краще, ніж кращі люди".

До речі, сьогодні штучний інтелект здатен виконувати величезну кількість різноманітних завдань Одне з них – писати промови. Про один з таких прикладів ми писали нещодавно: нейромережа написала промову для міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова. Команда міністра скористалась розробкою українського стартапу Postello. Їхній штучний інтелект створює цілу промову всього на основі кількох ключових фраз.