Уже складно уявити сучасну людину без смартфона. Та проблема у тому, що ці ґаджети досить швидко стають застарілими. Сьогодні середня тривалість “життя” смартфону складає від 2 до 5 років. Це пов’язано не стільки з питанням підтримки чи справності ґаджета, скільки з бажанням користувачів придбати щось більш сучасне й інноваційне – кращу камеру, більше пам’яті, оновлений дизайн.

Цікаво Galaxy Z Flip 3 Bespoke Edition: Samsung представила смартфон з 49 варіантами забарвлення

Проблема утилізації смартфонів та шляхи її подолання

Усе це призводить до стрімкого накопичення застарілих моделей, що вимагає невідкладних заходів. Проблема аж ніяк не нова, тому Samsung Electronics вже протягом багатьох років докладає зусиль до її розв’язання. Один зі способів – максимальне продовження тривалості використання девайсів. З 2017 року компанія реалізовує програму Galaxy Upcycling, що дарує друге життя вживаним і застарілим смартфонам. У такий спосіб вони ще довго можуть приносити користь в оселі як пристрої Інтернету речей (IoT), виконуючи функції, наприклад, дитячого монітора, чи допомагаючи регулювати освітлення й температуру повітря вдома.

Звісно, скільки б ми не продовжували використання ґаджету, рано чи пізно старий телефон не зможе працювати й більше не виконуватиме навіть таких завдань. Що ж тоді?

Найкраще було б здати девайс на утилізацію. Проте статистика невтішна: щороку переробляється тільки 17% електроніки, яка стає непотрібною. Спочатку такі забуті ґаджети опиняються далеко у кутках шухляд, перш ніж остаточно вирушити на звалище, де будуть повільно розкладатися, виділяючи в довкілля шкідливі речовини. Значну роль у такому сумному фіналі відіграє банальна відсутність інформації та налагодженої системи зі збирання й утилізації техніки, адже відповідні установи є далеко не в кожному населеному пункті.

З думкою про природу: відео


Тож, щоб позбавити екологічно відповідальних споживачів зайвих клопотів і дати їм можливість долучитися до такої необхідної ініціативи, компанія Samsung запустила в Україні програму утилізації старих телефонів.

Як Samsung утилізує старі телефони

Завдяки цій програмі Samsung максимально спрощує заходи, яких має вжити користувач, щоб відправити старий телефон на переробку замість звалища. Все, що для цього потрібно:

  • Зателефонувати в контактний центр Samsung за номером 0-800-502-000 або заповнити форму на сайті.
  • Отримати номер товарно-транспортної накладної (ТТН).
  • Запакувати смартфон і надіслати його поштою. Ви можете самостійно віднести посилку або ж скористатися послугами кур’єра, який завітає до вас за вказаною адресою, щоб забрати старий телефон.
  • Компанія Samsung при цьому звертає увагу, що за послуги з доставки користувач нічого не платить.
  • Крім того, користувач може завітати в один із автоматизованих сортувальних центрів (АСЦ) і залишити смартфон у спеціальному контейнері.
  • Усю інформацію з даного питання можна отримати на спеціальній сторінці компанії.

Детальні інструкції
Як утилізувати старий телефон / Фото Samsung

Непотрібний вам пристрій вирушить на спеціалізовані підприємства, де пройде низку процедур. З нього знімуть і подрібнять зовнішню оболонку, нейтралізують акумулятор, хімічні сполуки якого при неправильній утилізації завдають шкоди довкіллю та організму людини. Далі вилучаються пластикові та металеві матеріали, які потім буде перероблено й використано повторно.

Загалом подібні програми зі збирання вживаних телефонів Samsung реалізує в усьому світі ще з 2015 року. Компанія вже змогла переробити тисячі старих смартфонів. Таким чином Samsung не лише дотримується екологічного підходу у своїй діяльності, а й закликає своїх клієнтів долучатись до збереження нашої планети.

Інші ініціативи Samsung

Це не єдина екологічна ініціатива компанії. З нагоди Всесвітнього дня довкілля Samsung запустила у виробництво спеціальні коробки для телевізорів та іншої техніки, які після використання можуть перетворитись на маленькі витвори мистецтва.

Як креативно використати коробки продукції Samsung
Повторне використання коробок Samsung / Фото Samsung

Проєкт запустили спільно з нідерландською мисткинею Ей Джей Сміт, більш відомою як Papersmith. Вона вже показала, як з картону можна створити дивовижні будівлі, тваринки й рослини. Їх мисткиня виготовила тільки з упаковок телевізорів Samsung, смартфонів Galaxy S21, навушників Galaxy Buds Pro та іншої техніки. Тепер же бути творцем власного картонного містечка може кожен: на пакуваннях продукції Samsung є спеціальна пунктирна розмітка, яка допомагає.

Як креативно використати коробки продукції Samsung
Повторне використання коробок Samsung / Фото Samsung

Люди з усього світу вже долучаються до програми. Вони створюють персонажів відомої гри Small World завдяки 12 принтам, доступним онлайн. Своєю творчістю користувачі можуть ділитися в соцмережах із хештегом #ReimagineABetterPlanet.


Повторне використання коробок Samsung / Фото Samsung