Космічна вантажівка Cygnus пристикувалася до МКС: дорогою корабель мав проблеми з двигуном
Джерело:
Space.comРоботизований вантажний корабель Cygnus компанії Northrop Grumman під назвою S.S. Richard "Dick" Scobee успішно прибув на Міжнародну космічну станцію. Апарат стикувався зі станцією у вівторок, доставивши на борт приблизно 4 тонни необхідних матеріалів і наукового обладнання.
Cygnus, який стартував на борту ракети SpaceX Falcon 9 у неділю, 4 серпня, був захоплений роботизованою рукою МКС о 3:11 ранку (07:11 за Гринвічем) 6 серпня, коли космічний корабель пролітав над південною частиною Атлантичного океану. Ця місія стала 21-м польотом корабля Cygnus до МКС, який отримав позначення NG-21.
А тим часом NASA таємно обговорює альтернативні плани повернення екіпажу Boeing Starliner
Вантаж Cygnus
Вантажний корабель доставив 3720 кілограмів вантажу, включаючи харчові продукти, наукове обладнання та інші життєво важливі матеріали. Серед наукових експериментів на борту – Rotifer-B2, дослідження, спрямоване на розуміння того, як космічний політ впливає на механізми репарації ДНК у коловерток Adineta vaga.
Ці крихітні, але стійкі організми відомі своєю здатністю витримувати екстремальні умови, в тому числі дози радіації, що в 100 разів перевищують ті, які можуть витримати людські клітини.
Проблеми Cygnus в дорозі
Корабель S.S. Richard "Dick" Scobee, названий на честь командира нещасливої місії STS-51-L космічного шаттла "Челленджер", зіткнувся з кількома проблемами на шляху до МКС. Невдовзі після розгортання з верхнього ступеня ракети-носія Falcon 9, Cygnus пропустив заплановане запалювання двигуна.
До теми На Міжнародній космічній станції поселився штучний інтелект – що він там робитиме
Наступне перенесене було скасоване після того, як космічний корабель виявив дещо нижчі, ніж очікувалося, показники тиску. Однак інженери Northrop Grumman оцінили дані і підтвердили, що показники тиску були в прийнятних межах.
Після цього Cygnus здійснив два успішних запуски двигунів, які вивели його на правильну траєкторію для зближення з МКС.