Microsoft збереже музику на кварцових пластинах для майбутніх поколінь: для чого це роблять
Джерело:
ExtremetechКомпанія Microsoft вирішила організувати сховище музики – Global Music Vault – на випадок глобального "Судного дня". Компанія запише колекцію світових музичних творів на спеціальні кварцові носії.
Для запису великих обсягів музики Microsoft має намір використовувати технологію, розроблену в рамках ініціативи Project Silica, компанія починає тестові записи на кварцових пластинах. Нагадаємо, що в рамках цього проєкту раніше дослідникам вдалося записати на невелике кварцове скло 75,6 терабайт даних.
Не пропустіть Запрацювала перша у світі газова турбіна на чистому водні
Чому саме кварц?
Судячи з прес-релізу, опублікованому на сайті проєкту, хоча магнітна плівка все ще вважається кращою для архівування інформації, вона не така надійна, як носій з кварцу.
Наголошується, що такі пластини можна:
- запікати,
- кип'ятити,
- дряпати,
- забруднювати,
- впливати електромагнітним випромінюванням та іншими факторами без втрати інформації, записаної на склі.
Де заховають Global Music Vault
Сховище планують зробити у Норвегії там де вже функціонує Global Seed Vault або "Сховище судного дня", яке сьогодні містить 1145693 "резервні копії" насіння з усіх кінців світу.
Крім того, локація в Норвегії вважається однією з найбезпечніших на планеті через геологічні особливості та помірну геополітичну активність самої країни.
Global Seed Vault / Фото Project Silica / Microsoft
Детальніше про сховище та спосіб зберігання даних
Розмір кожної кварцової пластини – 75х75 мм, товщина – 2 міліметри. На ній можна записати до 100 Гб даних. Дані додаються за допомогою лазерів, що формують у пластині тривимірний міні-рельєф. Для отримання інформації потрібно використовувати поляризоване світло, а машинний метод допоможе розшифрувати сигнал.
Читайте на сайті У Китаї збудували перший у світі комплекс космічної електростанції як він функціонуватиме
За інформацією від організаторів проєкту, дані можуть зберігатися "багато тисяч років". Зокрема, у 2019 році Microsoft вже успішно закодувала та декодувала оригінальну версію "Супермена", що належить Warner Brothers.