Microsoft Project Silica побудований на технології запису даних на надміцне кварцове скло за допомогою лазера шляхом деформації його структури, повідомляє TechRadar. Під час експериментів дослідникам вдалося "запакувати" 75,6 ТБ даних на шматок плавленого кварцу розміром з 2,5-дюймовий диск. Якщо проводити аналогії, то найбільш місткий 3,5-дюймовий жорсткий диск має об'єм 20 ТБ.

Цікаво Microsoft представила нове покоління голографічних накопичувачів

Проблема методу

Головна проблема, з якою зіткнулася команда Project Silica, полягає в тому, що кварцовий носій не може бути перезаписаний. Отже, інформація на ньому призначена тільки для читання. Це викличе складнощі з резервним копіюванням, воно займе значно більше часу, ніж у випадку зі звичайними дисками.


Записані на кварц дані доступні лише для читання / Фото Microsoft

Як виявилося, не тільки Microsoft, але й інші компанії працюють над подібною технологією. Так, власні розробки вже є у Seagate.

Аналітики стверджують, що до 2025 року обсяг даних у світі перевищить 175 зетабайт (1 ЗБ = мільярд ТБ). Це в шість разів більше, ніж було у 2018 році. Мало того, розвиток мереж 5G, попит на відео у високій роздільній здатності і ринок інтернету речей може привести до того, що до кінця десятиліття загальна кількість інформації досягне 1 трильйона терабайт – 1000 зетабайт.