Індія запустила зонд Chandrayaan 3 на Місяць
Джерело:
Space.comНова місія до супутника Землі стартувала 14 липня. Роботизований апарат Chandrayaan-3 має стати першим, створеним Індією, який приземлиться на поверхню Місяця. Ровер запустили на ракеті LVM3 з Космічного центру Сатіша Дхавана.
Chandrayaan-3 складається з посадкового модуля і місяцехода. Кожен несе на собі кілька наукових інструментів.
Дивіться також Китай першим у світі запустив ракету з киснево-метановим двигуном
Що відомо про місію
Якщо все піде за планом, апарати м'яко приземляться біля південного полюса Місяця наприкінці серпня, а потім вивчатимуть околиці протягом одного місячного дня (приблизно 14 земних). Зокрема, вони шукатимуть на Місяці воду.
Апарат "Чандраян-3" Індійської організації космічних досліджень на вершині свого службового модуля перед запуском / Фото ISRO
У разі успішного приземлення Індія приєднається до дуже ексклюзивного клубу: сьогодні тільки Сполучені Штати, Радянський Союз і Китай успішно садили космічний корабель на Місяць. Європейське космічне агентство скасувало свої плани співпраці з російським "Роскосмосом" у цій сфері після повномасштабного вторгнення. Вони збиралися здійснити три запуски в рамках програми Luna – один орбітальний і три посадкові.
Індія вже одного разу намагалася посадити апарат на Місяць під час місії Chandrayaan-2 у вересні 2019 року. Але ця спроба закінчилася аварією — апарат тоді розбився об поверхню Місяця. Однак Chandrayaan-2 не був повним провалом: у проєкті також брав участь орбітальний модуль, який продовжує вивчати Місяць і сьогодні. Цього разу Chandrayaan-3 стартував без орбітального апарата.
Дивіться трансляцію запуску Chandrayaan-3: відео