Вогняна куля, що пронеслася небом Австралії, виявилась російською ракетою
Джерело:
Live ScienceУ ніч на 7 серпня світові ЗМІ повідомили про спалах у небі над Австралією. Вогняна куля, яку можна було прийняти за метеор, влаштувала справжнє шоу для місцевих жителів, змусивши дрижати їхні будинки. Тепер ми знаємо, що це було насправді.
За словами астрофізика, який також займається відслідковуванням супутників, Джонатана Макдауелла, це був третій ступінь ракети-носія "Союз". Раніше того ж дня вона запустила навігаційний супутник "Глонасс".
Дивіться також Метеорит, знайдений у Марокко, має земне походження – він покинув планету і повернувся
Що відомо
Місія стартувала о 13:20 за Гринвічем у понеділок з космодрому Плесецьк на північному заході Росії й попрямувала до космосу по південно-східній траєкторії.
Третій ступінь "Союзу" повернувся в атмосферу Землі на південний схід від Тасманії, над відкритим океаном, близько 14:00 за Гринвічем – опівночі за мельбурнським часом.
Ступінь "Союзу" увійшов в атмосферу зі швидкістю кілька кілометрів на секунду, розповів Майкл Браун, доцент Школи фізики та астрономії Університету Монаша в Мельбурні.
Входження космічного сміття в атмосферу іноді плутають з метеорами, які також вражають, але зазвичай є набагато коротшими явищами, оскільки вони врізаються в атмосферу на набагато більшій швидкості,
– сказав Браун.
Не виключено, що невеликі уламки ракети досягли поверхні або впали в море. Але повідомлень про руйнування чи іншу шкоду не надходило, тож, імовірно, все закінчилося добре.
Зверніть увагу! Доцент Еліс Горман з університету Фліндерса заявив, що ракета важить 105 тонн, а її довжина – 25 метрів. Після того, як ракета витратила паливо, вона була на "надзвичайно великій висоті".До речі, посеред липня 2023 року на одному з австралійських пляжів виявили загадковий об'єкт. Видання Phys.org. написало, що об'єкт виявився фрагментом індійської ракети-носія. Мовилось про фрагмент "відпрацьованого третього ступеня ракети-носія". Там також додали, що ця ракета була запущена Індійською організацією космічних досліджень.