За словами астрофізика, який також займається відслідковуванням супутників, Джонатана Макдауелла, це був третій ступінь ракети-носія "Союз". Раніше того ж дня вона запустила навігаційний супутник "Глонасс".

Дивіться також Метеорит, знайдений у Марокко, має земне походження – він покинув планету і повернувся

Що відомо

Місія стартувала о 13:20 за Гринвічем у понеділок з космодрому Плесецьк на північному заході Росії й попрямувала до космосу по південно-східній траєкторії.

Третій ступінь "Союзу" повернувся в атмосферу Землі на південний схід від Тасманії, над відкритим океаном, близько 14:00 за Гринвічем – опівночі за мельбурнським часом.

Ступінь "Союзу" увійшов в атмосферу зі швидкістю кілька кілометрів на секунду, розповів Майкл Браун, доцент Школи фізики та астрономії Університету Монаша в Мельбурні.

Входження космічного сміття в атмосферу іноді плутають з метеорами, які також вражають, але зазвичай є набагато коротшими явищами, оскільки вони врізаються в атмосферу на набагато більшій швидкості,
– сказав Браун.

Не виключено, що невеликі уламки ракети досягли поверхні або впали в море. Але повідомлень про руйнування чи іншу шкоду не надходило, тож, імовірно, все закінчилося добре.

До речі, посеред липня 2023 року на одному з австралійських пляжів виявили загадковий об'єкт. Видання Phys.org. написало, що об'єкт виявився фрагментом індійської ракети-носія. Мовилось про фрагмент "відпрацьованого третього ступеня ракети-носія". Там також додали, що ця ракета була запущена Індійською організацією космічних досліджень.