NASA знову шукає добровольців для життя в імітації марсіанського середовища
Джерело:
NASAМинуло лише кілька місяців після того, як NASA розпочало унікальний експеримент, щоб перевірити, чи зможуть люди прожити рік в імітації марсіанського середовища. Тепер готують ще одне випробування, шукаючи здорових людей віком від 30 років. Можливо, ви підходите?
Космічне агентство приймає заявки на участь у другому конкурсі CHAPEA (Crew Health and Performance Exploration Analog), який заплановано на весну 2025 року. Кінцевий термін подачі заявок – 2 квітня.
Дивіться також Подивіться, як виглядає затемнення на Марсі, коли його супутники проходять перед Сонцем
Як це буде
Екіпаж з чотирьох осіб житиме й працюватиме в надрукованому на 3D-принтері житловому приміщенні площею 158 метрів квадратних. Умови максимально наближені до марсіанських. Це дозволить NASA зрозуміти, з якими проблемами можуть зіткнутися майбутні колоністи які полетять на Червону планету.
Житло під назвою "Марсіанська дюна Альфа" буде розташоване в Космічному центрі NASA імені Джонсона в Х'юстоні, штат Техас. У ньому буде кухня, дві ванні кімнати, окремі спальні, робоча зона та зона відпочинку для спілкування.
Для експерименту потрібно відповідати кільком вимогам:
- Добре здоров'я.
- Мотивація.
- Відсутність шкідливих звичок.
- Громадянство США або постійне резидентство.
- Вік від 30 до 55 років.
- Учасники також повинні мати ступінь магістра в галузі STEM та два роки професійного досвіду роботи в STEM або 1 000 годин пілотування.
Перш ніж подавати заявку, учасники повинні знати, що це не канікули подалі від шумного міста. Чотири обрані добровольці виконуватимуть різні завдання, які імітуватимуть реальні дії під час місії на Марсі, включаючи імітацію виходу за межі бази, роботизовані операції, догляд за середовищем проживання, особисту гігієну, фізичні вправи та вирощування сільськогосподарських культур. Екіпажу також доведеться мати справу з марсіанською реалістичною затримкою зв'язку з наземним управлінням до 22 хвилин.
Програма CHAPEA призначена для моніторингу роботи екіпажу протягом року, щоб допомогти зрозуміти фізичні та психологічні виклики, з якими можуть зіткнутися справжні астронавти на Марсі.
Нагадаємо, перший екіпаж добровольців увійшов до імітованого середовища проживання в червні 2023 року. Зараз команда ділиться своїм досвідом за допомогою зображень, що демонструють повсякденне життя.