Інженери НАТО навчили повітряний безпілотник запускати протикорабельні торпеди

3 жовтня 2023, 13:01
Читать новость на русском

Джерело:

New Atlas

Судячи з останніх тенденцій, безпілотні літальні апарати надовго ввійшли у військову сферу як один із найзручніших і найбезпечніших для людини способів боротьби з ворогом. Тож інженери з усього світу працюють над втіленням нових ідей їхнього використання. Одну таку випробували на навчаннях НАТО.

Що відомо

Здалеку Т-600 виглядає як звичайний коптер для зйомки відео, але насправді він розміром з легковий автомобіль. Працює новий дрон на електричній тязі, піднімає вантаж до 300 кілограмів, розганяється до 140 кілометрів на годину й долає на одній зарядці акумулятора 80 кілометрів.

Дивіться також Іран заявляє про запуск третього військового супутника на орбіту Землі

У рамках навчань REPMUS 2023, проведених у Португалії заради випробувань прототипів морських безпілотних систем, Т-600 від компаній BAE Systems і Malloy Aeronautics виконав серію польотів перед представниками країн НАТО, а також Ірландії та Швеції, запустивши інертну навчальну торпеду Sting Ray.

  • Торпеда Sting Ray призначена для знищення субмарин.
  • Після пострілу з торпедного апарата або скидання з повітря вона запускає ехолокатор і прямує до цілі.
  • Довжиною вона близько трьох метрів, діаметр 0,3 метра, вага 267 кілограмів.
  • Глибина ходу від 15 до 750 метрів.

Дрон Т-600 скидає торпеду / Фото BAE Systems

Це був перший випадок, коли така зброя була застосована за допомогою сучасної безпілотної платформи в рамках морської місії. Метою було не лише продемонструвати можливості ураження човнів і кораблів, а й потенціал для автоматизованої логістики, поповнення запасів, евакуації поранених і виконання інших завдань з відносно легким впливом на навколишнє середовище і без необхідності залучення людей-пілотів.

За словами BAE Systems, Т-600 стане основою для нового повністю електричного важкого БПЛА Т-650 з можливістю швидкої реконфігурації для військового, комерційного і гуманітарного ринків.