Нова військова технологія на основі 6G надасть Китаю значну перевагу в морі

31 серпня 2023, 16:01
Читать новость на русском

Джерело:

South China Morning Post

Китайське англомовне видання, яке може перебувати під впливом уряду, опублікувало звіт про випробування нового пристрою для виявлення субмарин і принципово іншого типу зв'язку. Він працює на основі стандарту зв'язку шостого покоління і достатньо малий, щоб уміститися на безпілотнику.

Видання зазначає, що це перший у світі пристрій такого роду. Він може виявити надзвичайно малі поверхневі вібрації, спричинені низькочастотним джерелом звуку в терагерцовому діапазоні, у відкритому морі. Ці брижі заввишки всього 10 нанометрів, що значно нижче діапазону виявлення існуючих технологій.

Дивіться також Китай заявляє про успішне тестування найпотужнішої в світі гармати Гауса

Що відомо

Як зазначають у своїй статті китайські військові вчені, коли підводний човен рухається на високій швидкості, "він створює значний випромінюваний шум, який поширюється на поверхню води й збуджує поверхневі вібрації". Але це збурення стає надзвичайно слабким, коли воно досягає поверхні. Відокремити його від природних хвиль океану раніше вважалося неможливим.

За словами дослідників, відстеження й аналіз цих хвиль за допомогою нової технології може не лише допомогти знайти підводний човен, а й зібрати критично важливу розвідувальну інформацію, таку як шумова сигнатура або модель підводного човна.

Терагерцовий діапазон перебуває на шкалі між мікрохвильовим та інфрачервоним випромінюванням. Технологію на його основі було запропоновано як потенційне рішення для досягнення високої швидкості передачі даних і низької затримки для наступного покоління технологій зв'язку, або 6G. Електромагнітні сигнали в цьому діапазоні не тільки несуть набагато більше інформації, ніж існуючі методи зв'язку, але й можуть збирати інформацію про навколишнє середовище. Деякі аеропорти в Китаї, наприклад, використовують терагерцові пристрої для виявлення нелегальних предметів, захованих під одягом пасажирів.

Раніше генерування потужних терагерцових сигналів було складним, але завдяки зростаючим інвестиціям у 6G в останні роки вчені в Китаї та інших країнах досягли прориву, який уможливив масове застосування цієї технології.

Судячи з усього, застосовувати її збираються на маневрених безпілотниках разом з іншими методами виявлення підводних човнів, такими як детектор магнітних аномалій (MAD), мікрохвильовий радар або лазер.

Цікаво, що ту ж технологію можна використовувати для зв'язку між об'єктами, що перебувають у різних середовищах – наприклад субмарини та дружнього літака. Для цього команда човна закодує повідомлення у поверхневих коливаннях, занадто малих, щоб їх могли виявити ворожі сили, а літак зчитає послання на хвилях за допомогою терагерцового пристрою. Таким чином можна координувати свої рухи під час широкомасштабної військової операції, не боючись, що ворог щось перехопить.