Електромагнітні гармати можуть кардинально змінити хід ведення війни, даючи змогу проводити швидкі, точні та більш руйнівні атаки по ворожих цілях. При цьому для пострілів вони використовують не порох, а електрику.
Дивіться також Lockheed Martin покращила свою лазерну гармату, яка й без того була найпотужнішою
Китайська гармата
Китайські фахівці заявили про прорив у сфері електромагнітних технологій, коли унікальна за своїми можливостями гармата Гауса пройшла випробування. Ця зброя застосовує магнітне поле, що генерується низкою котушок уздовж стовбура, щоб прискорювати й випускати снаряди з величезною швидкістю. Одна з ключових переваг такої системи — довгий термін служби ствола без ознак зносу.
- 30-котушкова модель здатна відправляти в політ снаряди вагою 124 кілограми.
- Вони можуть досягати швидкості 700 кілометрів за годину лише за 0,05 секунди, маючи потенціал вражати об'єкти на значній відстані.
В конструкції начебто використовується новаторський підхід до екранування електронних компонентів, завдяки чому вдалося забезпечити надійний захист датчиків снаряда від впливу потужних магнітних полів.
Крім вищої швидкості снаряда, меншої вартості та короткого часу підготовки до наступного пострілу, електромагнітна гармата має низку інших переваг перед традиційною артилерією.
Вона має потенціал для революційних проривів у плані швидкості, дальності, потужності, точності, безпеки, гнучкості та надійності. Вона широко може бути застосована в таких галузях, як системи зброї, навколоземні супутники й високошвидкісні ракетні запуски,
– написали розробники нової зброї в статті, опублікованій у рецензованому журналі "Transactions of China Electrotechnical Society".
Крім військового застосування, потенціал гармат Гауса може бути використаний у космічній галузі. Їхня висока швидкість і ефективність можуть стати ключовими під час запуску невеликих супутників або інших космічних апаратів на орбіту. Це може істотно знизити вартість і складність космічних місій, роблячи космос більш доступним для досліджень і комерційної експлуатації.